روزانه یک‌هزار و ۲۰۰ تست کرونا در استان مرکزی انجام می‌شود

2021-04-28
دکتر« امیر وَرد» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  ۸۰۰ مورد از این تست‌های کرونا روزانه در آزمایشگاه‌های دولتی و ۴۰۰ تست در مراکز آزمایشگاهی بخش خصوصی انجام می‌شود. وی اظهار داشت: ۲ آزمایشگاه دولتی در اراک شامل کلینیک فوق تخصصی امام رضا(ع) و آزمایشگاه بیمارستان امیرالمومنین(ع)  اراک و چهار آزمایشگاه خصوصی در این کلانشهر به مراجعان برای خدمات ...

دکتر« امیر وَرد» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  ۸۰۰ مورد از این تست‌های کرونا روزانه در آزمایشگاه‌های دولتی و ۴۰۰ تست در مراکز آزمایشگاهی بخش خصوصی انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: ۲ آزمایشگاه دولتی در اراک شامل کلینیک فوق تخصصی امام رضا(ع) و آزمایشگاه بیمارستان امیرالمومنین(ع)  اراک و چهار آزمایشگاه خصوصی در این کلانشهر به مراجعان برای خدمات تشخیصی ابتلا به ویروس کرونا فعالیت دارند.

مدیر امور آزمایشگاه‌های استان مرکزی گفت: تست آزمایشگاهی کرونا در هیچ یک از شهرستان‌های استان مرکزی انجام نمی‌شود و نمونه آزمایشگاهی از شهرستان‌ها به آزمایشگاهای مرکز استان ارسال و پس از ۴۸ ساعت جواب ارسال می‌شود.

دکتر وَرد افزود: دانشگاه علوم پزشکی استان درحال راه‌اندازی آزمایشگاه تست کرونا در شهرستان محلات است که به‌زودی عملیاتی می‌شود.

وی اظهار داشت: مدت زمان جواب‌دهی به نتایج تست آزمایشگاهی  بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های مرکز استان کمتر از ۲۴ ساعت است و این اقدام  به‌صورت رایگان انجام می‌شود.

مدیر امور آزمایشگاه‌های استان مرکزی گفت: هزینه آزمایشگاهی تست کرونا برای افرادی که از مطب‌های خصوصی مراجعه می‌کنند، آزاد و حدود سه میلیون ریال محاسبه می‌شود.

شیوع ویروس کرونا از اسفندماه پارسال آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

استان مرکزی در رنگ‌بندی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای کرونا با رنگ قرمز نشان داده شده و شرایط بحرانی دارداما به تازگی چهار شهر استان مرکزی در وضعیت نارنجی کرونا قرار گرفته‌اند.

Article source: https://www.irna.ir/news/84307611/روزانه-یک-هزار-و-۲۰۰-تست-کرونا-در-استان-مرکزی-انجام-می-شود

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.