کارنامه درخشان کارگران شایسته تحسین است/ تجلیل از کارگران نباید تنها با شعار و همایش باشد

2021-05-03
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، اسدالله محسن‌زاده، عصر امروز در مراسم تجلیل از کارگران ضمن تسلیت شهادت حضرت امام علی(ع) اظهار کرد: روز کار و کارگر، روز تجلیل از تلاش بی‌دریغ کارگران عزیزی است که ...

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، اسدالله محسن‌زاده، عصر امروز در مراسم تجلیل از کارگران ضمن تسلیت شهادت حضرت امام علی(ع) اظهار کرد: روز کار و کارگر، روز تجلیل از تلاش بی‌دریغ کارگران عزیزی است که با همت بلند آنان، چرخ زندگی، در حرکت است.

وی افزود: کارگران افرادی سخت‌کوش و خلاق بوده و موتور محرکه توسعه هستند، نیروهایی که با نوآوری، احساس تعهد و مسؤولیت‌پذیری، به کارگاه زندگی گرمی، نور و رونق می‌بخشند و شرافت و عزتمندی را برای خود، خانواده و جامعه به ارمغان می‌آورند.

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروی مغان بیان داشت: جامعه کارگری این شرکت، از نظر کمی، کیفی و تنوع مشاغل یکی از بزرگترین جوامع کارگری ایران بوده و از لحاظ وجدان شغلی نمونه است.

وی ادامه داد: گزارش عملکرد ارائه شده از سوی مدیران، مرهون زحمات میدانی کارگران عرصه تولید است و با این تلاش‌هاست که خودکفایی غذایی و اقتصادی در کشورها به وجود می‌آید.

محسن‌زاده با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، نیروی انسانی را ستون فقرات تولید و بزرگترین ثروت یک کشور عنوان و تاکید کرد: در کشت و صنعت مغان نیز با تأسی از فرمایش معظم له، ارزش و جایگاه ویژه‌ای به این قشر زحمتکش داده می‌شود.

وی بیان کرد: جامعه کارگری ما در همه حال، حتی در سختی‌ها و تنگناها از جمله در ایام شیوع ویروس کرونا ثابت کرده‌اند که با عزت و تعهد، خدمتگزار مردم هستند و در جایی که حضورشان، ضروری می‌نمود تا پای جان در راه خدمت به همنوع بوده و شبانه روز به تلاش، کار و تولید همت گماشته‌اند و کارنامه‌ای درخشان از خود ارائه نمودند که شایسته تحسین است.

مدیر عامل شرکت کشت و صنعت و دامپروی مغان گفت: پس از استقرار هیأت مدیره جدید، در طی چهار ماه گذشته ۲ بسته حمایتی غیرنقدی بین پرسنل توزیع شده است که تمامی کارگران و مدیران به صورت یکسان از این دو بسته بهره‌مند شده‌اند و این حمایت‌های نقدی و غیرنقدی در شرکت در طول سال ادامه خواهد داشت و پیگیر حل مشکلات معیشتی پرسنل هستیم.

تجلیل از کارگران نباید تنها با شعار و همایش باشد

امام جمعه پارس آباد نیز در این مراسم اظهار کرد: شرکت کشت و صنعت مغان به عنوان بنگاه عظیم اقتصادی، سابقه چندین دهه کار و فعالیت داشت اما متاسفانه اجحاف‌های فراوانی در گذشته در حق پرسنل و این شرکت تولیدی، صورت گرفته و آن را شرکتی زیان‌ده قلمداد نموده و به ثمن بخس واگذار کردند.

حجت‌الاسلام باقری بنابی افزود: کشت و صنعت مغان با داشتن مجتمع‌های دامپروری، کارخانجات، صنایع تبدیلی و هزاران هکتار زمین زراعی و باغی، نگین استان بوده و توانایی ایجاد اشتغال بیش از ۷ هزار نفر را دارد.

وی بیان کرد: مسؤولان کشور و نمایندگان مجلس باید با ارائه طرح‌ها و لوایح از قشر کارگر حمایت کرده و برای حل مشکلات اقتصادی کارگران بیش از پیش همت کنند و تجلیل از کارگران نباید تنها با شعار، بنر و برگزاری همایش باشد، بلکه باید در عمل از این قشر تجلیل کرد.

امام جمعه پارس آباد تصریح کرد: هر کس برای معاش عائله خود تلاش کند و روزی حلال کسب کند در حقیقت جهاد کرده است، کارگر نقش والایی در مکتب اسلام داشته و پیامبر عظیم‌الشأن ما دستان کارگر را می‌بوسید.

وی بیان داشت: امید است در سالی که به فرمایش مقام معظم رهبری «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری شده، با تلاش و نوآوری، دستیابی به توفیقات بزرگ در زمینه تولید در ابعاد کمی و کیفی و افزایش ظرفیت اشتغال و رفع مشکلات جامعه کارگری، بیش از پیش، میسّر و ممکن گردد.

بنابی با بیان اینکه کار، جنبه اخروی و دنیوی دارد، از نقش بی‌بدیل شرکت کشت و صنعت مغان در اشتغال‌زایی نزدیک به ۳ هزار نفر در رده‌های مختلف تولیدی قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در پایان مراسم از تعدادی کارگران نمونه واحدهای مختلف شرکت از جمله مریم نوبخت، که اخیرا با ارائه طرحی در خصوص کاهش هزینه خوراک دام، استفاده بهینه از پسماند کشاورزی و جلوگیری از آلودگی محیط زیست، برگزیده برتر ملی جشنواره امتنان شده است با اهدای لوح سپاس و هدیه نقدی تقدیر شد.

انتهای پیام/۳۴۶۳/


Article source: https://farsnews.ir/news/14000212000793/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D8%B4%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B3%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%AA%D8%AC%D9%84%DB%8C%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D9%86%D9%87%D8%A7

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.