۱۱۰ گروه جهادی بسیج سازندگی در ساوه ساماندهی شد

2021-05-06
به گزارش ایرنا، سرهنگ «حجت‌الله دستجانی» روز پنجشنبه در خصوص تشریح برنامه‌های بسیج سازندگی به خبرنگاران، گفت: این نهاد در قالب گروه‌های مردمی و جهادی وظیفه طراحی الگوی عملی برای مشارکت عمومی در توسعه و آبادانی کشور را برعهده دارد و با فراهم کردن بستر خدمت، فعالیت تیمی را رونق داده است. وی اظهار داشت: مشارکت عمومی و نهادینه شدن فرهنگ مشارکت در سطح ...

به گزارش ایرنا، سرهنگ «حجت‌الله دستجانی» روز پنجشنبه در خصوص تشریح برنامه‌های بسیج سازندگی به خبرنگاران، گفت: این نهاد در قالب گروه‌های مردمی و جهادی وظیفه طراحی الگوی عملی برای مشارکت عمومی در توسعه و آبادانی کشور را برعهده دارد و با فراهم کردن بستر خدمت، فعالیت تیمی را رونق داده است.
وی اظهار داشت: مشارکت عمومی و نهادینه شدن فرهنگ مشارکت در سطح جامعه را می‌توان از مصادیق مهم تشکیل بسیج سازندگی برشمرد که با ایجاد روحیه خلاقیت و مسئولیت‌پذیری در راستای محرومیت‌ زدایی تلاش می‌کند.
فرمانده سپاه ساوه عنوان کرد: بسیج سازندگی شهرستان ساوه در چهار محور اصلی مشغول به فعالیت است و یکی از مهمترین اهداف نیز تقویت اقتصاد مقاومتی با ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی با توجه به ظرفیت‌های صنعتی و کشاورزی شهرستان است.
وی ادامه داد: بسیج سازندگی با تشکیل ۳۲ صندوق‌ قرض‌الحسنه با محوریت حمایت از جوانان در موضوع ایجاد اشتغال و ازدواج آسان فعالیت دارد.

سرهنگ دستجانی افزود: اجرای پروژه‌های عمرانی و محرومیت زدایی نیز در قالب انعقاد تفاهمنامه با دستگاه‌های اجرایی نسبت به ساخت خانه‌های عالم، ساماندهی مزار شهدا، ساخت مسکن برای خانواده‌های بدسرپرست که تاکنون ۴۰ واحد هدف‌گذاری شده است نیز از دیگر محورهای فعالیت بسیج سازندگی شهرستان ساوه محسوب می‌شود.
وی اظهار کرد: تامین آب برای بهره برداران بخش کشاورزی، آب شرب و آبرسانی به مناطق روستایی نیز از دیگر فعالیت های عمرانی در سطح شهرستان ساوه است که از سوی بسیج سازندگی در دست اجرا قرار دارد.

وی با اشاره به انتخابات پیش رو، گفت: مشارکت حداکثری و حضور مردم برای تعیین سرنوشت خود نماد اقتدار ملی محسوب می شود و ترفندهای دشمنان را نقش بر آب خواهد کرد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان ساوه نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت امیدآفرینی در جامعه، گفت: مردم باید نسبت به آینده امیدوار باشند و در مسیر تقویت تمدن نوین اسلامی گام بردارند.
حجت‌الاسلام «مهدی محمدی» بیان کرد: مجموعه سپاه همچون همیشه در جامعه و در کنار مردم حضور دارد و آنچه امروز در منطقه از سپاه به عنوان لشکر الهی یاد می‌شود برگرفته از ایمان و اعتقاد راسخ این نیروها است.
وی ادامه داد: امروز دشمن با تمام قدرت به تمام مقدسات و فرهنگ نظام جمهوری اسلامی حمله ‌می‌کند اما حضور و پشتیبانی مردم از نظام و نقش فراموش نشدنی شهدا، دشمن را به عقب رانده است و فرصت اجرای نقشه‌های شوم آنها را نمی‌دهد.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان ساوه عنوان کرد: اصحاب رسانه در برگزاری انتخابات نقش کلیدی دارند زیرا که شاخص‌های انتخاب اصلح باید از طریق فضای مجازی در اختیار مردم قرار گیرد تا حضور حداکثری و روی کارآمدن افراد توانمند را شاهد باشیم.

Article source: https://www.irna.ir/news/84319987/۱۱۰-گروه-جهادی-بسیج-سازندگی-در-ساوه-ساماندهی-شد

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.