قیام ۱۵ خرداد نقطه عطف عالمگیر شدن پیام انقلاب اسلامی در جهان است

2021-06-07
متن این پیام که در اختیار ایرنا قرار گرفت، به شرح ذیل است: «چهاردهم خردادماه یادآور عروج ملکوتی فقیهی عالم، سیاستمداری محبوب، رهبری عادل و مجتهدی وارسته است؛ بزرگ مردی که پدر همه مسلمانان، آزادگان و مردم رنجدیده و مستضعف جهان بود و با ایثار، اقتدار و صلابت اسلام ناب محمدی (ص) را چون چشمه ای زلال و نورانی در جهان ...

متن این پیام که در اختیار ایرنا قرار گرفت، به شرح ذیل است:
«چهاردهم خردادماه یادآور عروج ملکوتی فقیهی عالم، سیاستمداری محبوب، رهبری عادل و مجتهدی وارسته است؛ بزرگ مردی که پدر همه مسلمانان، آزادگان و مردم رنجدیده و مستضعف جهان بود و با ایثار، اقتدار و صلابت اسلام ناب محمدی (ص) را چون چشمه ای زلال و نورانی در جهان احیا کرد و امید و روشنی را در دل ستم دیدگان متبلور ساخت.

تفکر و اندیشه های حضرت امام خمینی (ره)، تأثیری شگرف در اتحاد و بیداری جهان اسلام داشت و همه ساله در ماه خرداد، تمامی مسلمانان جهان با بینش، بصیرت، شناخت، برادری و آگاهی رحلت جانگداز آن امام همام را به سوگ می نشینند.

امام راحل عظیم الشان بزرگ مردی از تبار نور است  که امید را در دل ستمدیدگان خسته روشن کرد و آزادی و آزادگی را معنایی تازه بخشید؛ روزی که ملت بزرگ ایران و مستضعفان و آزادگان دنیا در فراق آن پیر فرزانه، صاحب عزا شدند.

قیام ملت ایران در پانزدهم خردادماه ۴۲ نیز نقطه عطف و حماسه ای ماندگار در تاریخ مبارزات علیه استبداد، استثمار و استعمار است که با نام و اندیشه های متعالی حضرت امام خمینی رحمه الله علیه پیوندی ناگستنی دارد.

به برکت قیام خونین شهدای ۱۵ خرداد است که امروز سراسر جهانیان پیام استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی نهضت بزرگ خمینی کبیر (ره) را دریافت کرده اند.
مجمع نخبگان انقلابی حوزه و دانشگاه شهرستان ساوه فرا رسیدن ۱۴ خردادماه، سالروز رحلت جانگداز حضرت امام خمینی(ره) و شهادت یاران با وفایش در قیام خونین ۱۵ خرداد را تسلیت عرض می نماید».

▪️رجای واثق داریم که با توکل بخدا و در سایه توجهات حضرت ولیعصر(عج) در راه حراست از آرمان های متعالی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، پاسداری از خون پاک شهدای اسلام و انقلاب و پیروی از منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مسیر توسعه، بالندگی و سرافرازی ایران عزیز اسلامی پیروز باشیم.

▪️

Article source: https://www.irna.ir/news/84355641/قیام-۱۵-خرداد-نقطه-عطف-عالمگیر-شدن-پیام-انقلاب-اسلامی-در-جهان

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.