نام ۲ عضو هیات علمی دانشگاه اراک در میان ۱۰۰سرآمد علمی کشور قرار گرفت

2021-06-08
«حسین مستعان» روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: وی ادامه داد: دکتر «یاسر معصومی» عضو هیات علمی گروه شیمی با رتبه ۱۸  و اعتبار علمی ۶۷۲ و دکتر« آبتین عبادی» عضو هیات علمی گروه مهندسی شیمی با رتبه ۲۵ و اعتبار علمی ۵۱۴ ، در این رتبه بندی در جمع ۱۰۰ سرآمد علمی کشور قرار گرفتند. ...

«حسین مستعان» روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: وی ادامه داد: دکتر «یاسر معصومی» عضو هیات علمی گروه شیمی با رتبه ۱۸  و اعتبار علمی ۶۷۲ و دکتر« آبتین عبادی» عضو هیات علمی گروه مهندسی شیمی با رتبه ۲۵ و اعتبار علمی ۵۱۴ ، در این رتبه بندی در جمع ۱۰۰ سرآمد علمی کشور قرار گرفتند.

وی ادامه داد: دانشگاه اراک به واسطه این حضور رتبه سیزده را در میان دانشگاه های کشور  با اعتبار علمی یک هزار و ۱۸۶ کسب کرد.

رییس حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه اراک گفت: در این رتبه بندی دانشگاه اراک در جایگاهی بالاتر نسبت به دانشگاه هایی از جمله شهید بهشتی، صنعتی اصفهان، فردوسی مشهد،بوعلی سینا، اصفهان، صنعتی امیرکبیر و علوم پزشکی ایران قرار گرفته‌است .

مستعان یادآور شد: فدراسیون سرآمدان علمی ایران تحت حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار داشته و این فدراسیون سالانه ۱۰۰ نفر از اعضا هیات علمی کشور در تمام رشته‌های پزشکی و غیر پزشکی  که دارای دستاوردهای پژوهشی برتر هستند را رصد،  شناسایی، ارزیابی و حمایت می کند.

فدراسیون سرآمدان علمی کشور با هدف دستیابی به مرجعیت علمی با تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تدوین و از ابتدای سال ۱۳۹۴ آغاز به کار کرده است.

این برنامه در نظر دارد با شناسایی مستمر افراد توانمند و دارای بنیه علمی قوی و ارائه حمایت‌های ویژه از این افراد، کشور را به سمت مرجعیت علمی در منطقه سوق دهد.

دانشگاه اراک با ۱۱۵ رشته تحصیلی دارای ۳۰۰ عضو هیات علمی است.

Article source: https://www.irna.ir/news/84357173/نام-۲-عضو-هیات-علمی-دانشگاه-اراک-در-میان-۱۰۰سرآمد-علمی-کشور

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.