۴۳ کاندیدا برای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس در فراهان تأیید صلاحیت شدند

2021-06-08
به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، بهروز اکرمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به انتخابات ۲۸ خردادماه اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به روز انتخابات، فرمانداران و بخشداران در سراسر استان تلاش می‌کنند تا انتخاباتی قانونی و با مشارکت حداکثری مردم برگزار شود.وی افزود: بر اساس آخرین آمار پس از گذشت فرایندهای مختلف که در انتخابات پیش‌بینی ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، بهروز اکرمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به انتخابات ۲۸ خردادماه اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به روز انتخابات، فرمانداران و بخشداران در سراسر استان تلاش می‌کنند تا انتخاباتی قانونی و با مشارکت حداکثری مردم برگزار شود.

وی افزود: بر اساس آخرین آمار پس از گذشت فرایندهای مختلف که در انتخابات پیش‌بینی شده هم اکنون تعداد کاندیداهای شوراهای روستایی استان ۴ هزار و ۷۷۵ نفر و کاندیداهای شورای شهر استان ۷۴۹ نفر و کاندیداهای میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان ۴۳ نفر است که در ۲۸ خردادماه به رقابت می‌پردازند.

۲۳ هزار و ۴۰۳ نفر رأی اولی در استان مرکزی

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی ادامه داد: تعداد افراد واجد شرایط رأی استان برای شرکت در انتخابات یک میلیون و ۹۸ هزار و ۳۶۶ نفر است که از این تعداد ۲۳ هزار و ۴۰۳ نفر رأی اولی هستند.

 اکرمی تصریح کرد: نامزدهای شورای شهر و روستا از تاریخ ۲۰ تا ۲۶ خرداد به مدت یک هفته می‌توانند تبلیغات انتخاباتی داشته باشند و ۲۴ ساعت قبل از برگزاری انتخابات ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی برای کاندیداهای شورای شهر و روستا در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: نامزدهای شورای شهر و روستا در روز پنجشنبه ۲۷ خردادماه ساعت ۷ صبح می‌توانند تبلیغات داشته باشند و پس از این ساعت ممنوعیت تبلیغات دارند.

شعبات اخذ رأی در استان مرکزی ۱۱ درصد افزایش یافت

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی عنوان کرد: تاکنون هزار و ۱۸۸ شعبه اخذ رأی در سراسر استان برای انتخابات ریاست جمهوری که نسبت به دوره گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته در نظر گرفته شده و هزار و ۵۱۷ شعبه اخذ رأی برای انتخابات شورای شهر و روستا پیش‌بینی شده که ۶ درصد نسبت به دوره گذشته افزایش داشته است.

اکرمی بیان کرد: همه اقلام انتخاباتی و سایر ملزومات از ستاد انتخابات کشور تحویل گرفته شده که به شهرستان‌ها ارسال می‌شود و دستورالعمل تبلیغات انتخاباتی به همه فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها اعلام شده است.

اتخاذ تمام تمهیدات بهداشتی در شعبات اخذ رای در استان مرکزی

وی ادامه داد: امسال تجمعات تبلیغاتی به سبب بیماری کرونا برگزار نمی‌شود و کاندیداها در انتخابات شورای شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری این دستورالعمل تبلیغات را رعایت کنند تا شاهد برخورد قانونی با متخلفان نباشیم و جوّ انتخاباتی استان در چهارچوب قانون باشد.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی افزود: همه تمهیدات بهداشتی برای افرادی که در شعبه اخذ رأی حضور پیدا می‌کنند پیش‌بینی شده و هیچ نگرانی‌ای وجود ندارد. به همین سبب مردم استان با اطمینان خاطر در انتخابات شرکت کنند و انتخاباتی ایمن به لحاظ بهداشتی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/۷۱۳/ش

Article source: https://tn.ai/2516522

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.