ایمن‌سازی یا تخریب مجتمع ارغوان اراک مصوبه شورای تامین استان مرکزی است

2021-06-09
« سعید بیاتیان» عصر سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مجتمع مسکونی ارغوان واقع در شهرک پردیس ۲، فردوس یک، یاس یک، در چهار طبقه، ۱۶ واحد با و پیلوت و پنج واحد تجاری ایجاد شده است که مساحت هر طبقه ۴۵۹ مترمربع است. وی بیان کرد: سازه این واحد مسکونی بدون ...

« سعید بیاتیان» عصر سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مجتمع مسکونی ارغوان واقع در شهرک پردیس ۲، فردوس یک، یاس یک، در چهار طبقه، ۱۶ واحد با و پیلوت و پنج واحد تجاری ایجاد شده است که مساحت هر طبقه ۴۵۹ مترمربع است.

وی بیان کرد: سازه این واحد مسکونی بدون ستون است و هم‌اکنون ۱۲ سانتی متر خیز منفی پیدا کرده است.

شهردار اراک ادامه داد: خیز منفی این مجتمع مسکونی چندبرابر از حد استاندارد بیشتر است و با توجه به ترک‌های فعال افقی، عمودی و مورب در این مجتمع، هر لحظه امکان وقوع ریزش و حادثه وجود دارد.

بیاتیان تصریح کرد: ناایمن بودن این مجتمع مسکونی از ۲ سال گذشته پیگیری شده و اخطارهای لازم توسط شهرداری و کمیسیون ماده ۱۰۰ داده شده بود که با پیگیری و تلاش اعضای شورای تامین استان مرکزی و شهرستان اراک، دادستان اراک مصوبه تخریب و یا ایمن‌سازی این مجتمع صادر شده و این اقدام که در راستای حفظ جان افراد صورت گرفته است.

وی بیان کرد: اعضای شورای شهر اراک نیز همکاری مناسبی در این خصوص داشته و به شهرداری اجازه پرداخت یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال بابت رهن ساکنان هر واحد داده است.

شهردار اراک افزود: از ۱۶ واحد مسکونی این مجتمع، ۱۱ واحد تخلیه شدن و ساکنان پنج واحد هنوز تخلیه نکرده و همکاری لازم را نداشته‌اند.

بیاتیان عنوان کرد: از پنج واحد تخلیه نشده یک واحد مالک و چهار واحد مستاجر است.

وی گفت: گزارش همکاری نکردن پنج واحد مذکور فردا ( چهارشنبه) به مقام قضایی ارسال می‌شود و تخلیه این واحدها بر اساس دستور قضایی و ذیل بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری انجام می‌شود.

شهردار اراک ادامه داد: پس از تخلیه کامل این مجتمع مسکونی، گروه‌های مشاور ذیصلاح شهرداری سازه را مورد بررسی دقیق قرار می‌دهند و در صورتی‌که امکان مقاوم‌سازی باشد اقدامات لازم انجام می‌شود در غیر اینصورت نسبت به تخریب کامل اقدام می‌شود.

اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه ۶۸۰ هزار نفر ساکن هستند.

Article source: https://www.irna.ir/news/84358847/ایمن-سازی-یا-تخریب-مجتمع-ارغوان-اراک-مصوبه-شورای-تامین-استان

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.