توصیه های رئیس دادگستری شهرستان ساوه به نامزدهای انتخابات شوراها

2021-06-09
به گزارش ایرنا، «هادی ملکی» عصر سه شنبه در نشست هم اندیشی اعضای شورای تامین با نامزدهای انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهرستان ساوه که در فرمانداری برگزار شد، افزود: بر اساس اصل ۱۰۰ قانون اساسی، شوراهای اسلامی شهر و روستا از ارکان مهم مدیریتی کشور هستند و پیشبرد و مدیریت امور مختلف از طریق رای ...

به گزارش ایرنا، «هادی ملکی» عصر سه شنبه در نشست هم اندیشی اعضای شورای تامین با نامزدهای انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهرستان ساوه که در فرمانداری برگزار شد، افزود: بر اساس اصل ۱۰۰ قانون اساسی، شوراهای اسلامی شهر و روستا از ارکان مهم مدیریتی کشور هستند و پیشبرد و مدیریت امور مختلف از طریق رای مردم و برگزیدن اعضای این نهاد میسر است.
وی اظهار داشت: اینکه شوراها در سال‌های اخیر چه میزان موفق بوده اند یا پیشرفت داشته اند را باید مردم داوری کنند.
وی تاکید کرد: همه نامزدها را به رعایت قانون در زمان تبلیغات از ابتدا تا انتها دعوت می کنم و افراد تایید شده که شایستگی نمایندگی مردم را دارند باید هرگونه موردی را از طریق مجاری قانونی پیگیری کنند.
رئیس دادگستری شهرستان ساوه تاکید کرد: نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بایدبدون تخریب دیگران و ایجاد تنش و حاشیه با تشویق مردم به مشارکت حداکثری، برنامه های خود را تبیین کنند زیرا مردم به خوبی می دادند که چه کسی برنامه دارد.
وی افزود: نامزدها همچنین از دادن وعده های بی جهت به مردم که در صلاحیت آنها نیست، خودداری کنند.
ملکی گفت: از نامزدها درخواست می کنیم که از تبلیغات زودهنگام پرهیز نمایند و در صورت ارتکاب این عمل، هیات نظارت اختیار آن را دارد که نامزد متخلف را رد صلاحیت کند.
رئیس دادگستری ساوه گفت: تشکیل ستادها نیز باید با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شود و در تبلیغات هم به نظافت شهر و زحمات پاکبانان و رفتگران هم توجه جدی شود.
 وی تاکید کرد: نامزدهای انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی و هواداران آنها باید از تخریب، توهین و افترا بستن به رقبا و همچنین خرید و فروش رای خودداری کنند زیرا در صورت مشاهده هیات نظارت و مجموعه قضایی برخورد قاطع خواهد کرد.
ملکی افزود: نامزدها باید موارد مربوط به قانون انتخابات به خصوص تبلیغات را با دقت مطالعه کنند تا انشالله با مشارکت حداکثری مردم، شوراهایی کارآمد و مایه پیشرفت شهر روی کار بیاید.

افزون بر ۱۹۱ هزار نفر در شهرستان ساوه واحد شرکت در انتخابات و رای دادن هستند و بدین منظور ۱۵۹ شعبه اخذ رای در مناطق شهری و روستایی پیش بینی شده است.

Article source: https://www.irna.ir/news/84359003/توصیه-های-رئیس-دادگستری-شهرستان-ساوه-به-نامزدهای-انتخابات-شوراها

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.