۱٫۴ تن انواع مواد مخدر در استان مرکزی کشف و ضبط شد / ۱۶ عامل خرید و فروش موادمخدر در فضای مجازی دستگیر شد

2021-06-09
سردار حسن مفخمی شهرستانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به عملکرد پلیس استان مرکزی در مبارزه با موادمخدر اظهار داشت:‌ مقابله با پدیده پیچیده و در عین حال گسترش مواد مخدر یک امر ساده نبوده و نیاز به انجام مطالعات گوناگون در ابعاد سیاسی، امنیتی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در سطوح بین المللی،‌ منطقه ای و موضوعی ...

سردار حسن مفخمی شهرستانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به عملکرد پلیس استان مرکزی در مبارزه با موادمخدر اظهار داشت:‌ مقابله با پدیده پیچیده و در عین حال گسترش مواد مخدر یک امر ساده نبوده و نیاز به انجام مطالعات گوناگون در ابعاد سیاسی، امنیتی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در سطوح بین المللی،‌ منطقه ای و موضوعی دارد. 
 
وی افزود: در سال ۱۴۰۰،‌ برنامه ریزی عملیاتی ویژه ای در قالب اجرای طرح‌های مختلف برخورد با مواد مخدر از سوی پلیس در سطح استان اجرایی شده و این رویکرد راهبرد اثربخشی در افزایش کمی و کیفی در این مقوله به همراه داشته است. 
 
فرمانده انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: کشفیات مواد مخدر در استان مرکزی در دو ماهه سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۵ درصد افزایش یافت که در این بازه زمانی یک تن و ۴۴۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف و تعداد ۴۹ نفر قاچاقچی، ۴۶۸ خرده فروش موادمخدر دستگیر و تعداد هزار و ۹۳ معتاد نیز ساماندهی شدند. 

اجرای بیش از ۲۹۰ طرح مبارزه با موادمخدر در استان مرکزی
 
مفخمی شهرستانی اضافه کرد: در این مدت تعداد ۲۹۲ طرح‌های مبارزه با مواد مخدر در قالب طرح‌های پاک سازی نقاط آلوده، کنترل محورهای مواصلاتی، طرح تشدید با خرده فروشان مواد مخدر و طرح‌های امنیت اجتماعی با محور پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و همکاری تمامی یگان‌های انتظامی عملیاتی شد. 

فرمانده انتظامی استان مرکزی اشاره به تغییر شیوه‌های ضربه زدن به فرهنگ وهویت ملی یک کشور از سوی دشمنان گفت:‌ امروزه بدخواهان سعی می‌کنند ازطریق جنگ نرم افزاری به فروپاشی بنیان خانواده و عقاید جوانان این مرزوبوم نائل آیند و در این بین فضای مجازی باحضور در خانه‌ها به خصوصی ترین حوزه‌های زندگی آنان دسترسی پیداکرده و با ترویج روابط ناسازگار با زندگی ایرانی- اسلامی،سعی در فروپاشی بنیان خانواده‌ها دارند. 
 
وی خاطر نشان کرد:‌گسترش روزافزون شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های دارای محتوای ناسالم درمیان کاربران اینترنت منجربه تأثیرات جدی وگاه جبران ناپذیرشده و در برخی موارد انواع مواد مخدر باتبلیغات گسترده و دروغین به شکل قرص،کپسول و یا پودر و ازطریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در اختیار جوانان و نوجوان قرار می گیرد. 

دستگیری ۱۶ اکانت فعال فضای مجازی در حوزه خرید و فروش موادمخدر 

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به رصدهای پلیس در استان مرکزی گفت: یکی از برنامه‌های پلیس در برخورد با مواد مخدر با پایش های مستمر سایبری در این خصوص عنوان استبه طوری که از ابتدای سال ۱۴۰۰، در این حوزه ۱۶ اکانتی که در زمینه خرید و فروش مواد مخدر فعالیت داشتند، شناسایی و مراحل برخورد با آنان با هماهنگی مرجع قضائی انجام پذیرفت. 
 
وی افزود: یکی از مهم ترین علت‌ها در توفیقات پلیس در انجام ماموریت‌های حوزه مبارزه با مواد مخدر را مشارکت‌های مردمی است که در این بازه زمانی در پیگیری گزارش‌های مردمی به مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ تعداد ۴۰ نفر که در زمینه خرید و فروش مواد مخدر در محله‌های شهری و روستایی فعالیت داشتند، شناسایی و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

انتهای پیام/۷۱۱/ ز

Article source: https://tn.ai/2517314

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.