۱۹۱ هزار نفر در ساوه واجد شرایط رای هستند

2021-06-09
به گزارش ایرنا، «علی میرزایی» عصر سه شنبه در نشست هم اندیشی با نامزدهای شوراهای اسلامی این شهرستان که با حضور دست اندرکاران برگزاری انتخابات در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، شمار کل پسران رای اولی ساوه را ۲ هزار و ۴۰۳ نفر و تعداد دخترانی را که برای نخستین بار می توانند در انتخابات پیش رو شرکت ...

به گزارش ایرنا، «علی میرزایی» عصر سه شنبه در نشست هم اندیشی با نامزدهای شوراهای اسلامی این شهرستان که با حضور دست اندرکاران برگزاری انتخابات در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، شمار کل پسران رای اولی ساوه را ۲ هزار و ۴۰۳ نفر و تعداد دخترانی را که برای نخستین بار می توانند در انتخابات پیش رو شرکت کنند نیز ۲ هزار و ۴۱۹ نفر اعلام کرد.

به گفته او، تعداد شعب اخذ رای برای انتخابات ۲۸ خرداد در شهرستان ساوه با توجه به شیوع ویروس کرونا و سهولت در رای دادن شهروندان نسبت به دوره قبل افزایش یافته است و ۱۵۹ شعبه در نظر گرفته شده است که از این تعداد ۱۰۱ شعبه به صورت ثابت و ۵۸ شعبه هم به صورت سیار به رای دهندگان ارائه خدمت می کنند.  

فرماندار ساوه گفت: از مجموع شعب در نظر گرفته شده، ۹۹ شعبه در سطح شهرهای ساوه، نوبران، غرق آباد و آوه مستقر می شوند و ۶۰ شعبه هم ویژه مناطق روستایی خواهد بود.

فرماندار ساوه گفت: در امر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان با احتساب عوامل اجرایی در هیات های بازرسی و نظارت در مجموع یک هزار و ۱۵۴ نفر مشارکت دارند.

وی با قدردانی از از تلاش هیات های اجرایی و نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در شهرستان ساوه، گفت: عملکرد این مراجع به خصوص در بررسی صلاحیت ها بسیار دقیق و موشکافانه بود و مراجع چهارجانبه هم در استعلام های خود حق الناس را همواره مدنظر داشتند تا حقی از ثبت نام کنندگان ضایع نشود و احترام و آبروی افراد هم محفوظ بماند.

میرزایی گفت: با تلاش مراجع چهارگانه طوری عمل شد که با تخفیف های اعمال شده،  همه افراد توانمند فرصت مشارکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان ساوه را داشته باشند تا جامعه هم از توانمندی های آنان منتفع شود.

وی گفت: مطالبه اصلی مردم از مسئولان پیشرفت و ترقی نظام اسلامی است و دشمنان جمهوری اسلامی در چهار دهه گذشته با ابزارهای مختلف از جمله تحریم های ظالمانه و سایر موانع،  تلاش کردند که  ترمز قطار توسعه کشور را بکشند؛  از این رو کاهش مشارکت در انتخابات را هدفگذاری کرده اند اما حضور حداکثری مردم در انتخابات راز ابطال نقشه های بدخواهان ملت ایران است و نکته مهم دیگری که در مشارکت بالا نهفته است،  رای دادن به مشروعیت نظام اسلامی است.

معاون استاندار مرکزی اظهار کرد: نامزدهای انتخابات شوراها باید مراقب گفتار خود در فضای مجازی و محافل باشند تا عامل سیاه نمایی و تخریب رقبا نشوند و آنچه بسیار مهم است، نظر کارشناسی و راهبردی آنها می باشد که مطلوب آحاد جامعه است و امام راحل نیز همین مسیر را مدنظر داشتند.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت قانونمداری از سوی نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: در همه اعمال و گفتار باید به مر قانون بعنوان فصل الخطاب توجه شود.

وی همچنین رعایت اصل بیطرفی برای دستگاههای دولتی،  اجرایی،  اداری و متولیان برگزاری انتخابات را بسیار مهم و حیاتی برشمرد و افزود: نگاه حمایتی از فرد یا جریانی خاص با سوءاستفاده از امکانات دولتی ظلم و تضییع بیت المال محسوب می شود و همه مسئولان هم باید جانب بیطرفی را رعایت کنند تا مورد وثوق و اعتماد مردم باشند.

فرماندار ساوه در ادامه با اشاره به شیوع کرونا و رفتار فریبنده این ویروس از همه نامزدها،  هواداران و ستادهای انتخاباتی خواست که رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک را مدنظر قرار دهند تا شاهد پیک جدیدی در دوران تبلیغات انتخاباتی نباشیم.

وی از نامزدها خواست که حتما آدرس ستاد و مسئول آن را به صورت کتبی و قبل از آغاز تبلیغات به فرمانداری اعلام کنند.

میرزایی در مورد روز برگزاری انتخابات نیز تاکید کرد: در پایان این روز نباید هیچکدام از نامزدها یا هواداران آنها  مقابل فرمانداری تجمع کنند زیرا نتایج پس از تکمیل فرم های مخصوص از سوی هیات های نظارت و اجرایی از سوی فرمانداری اطلاع رسانی می شود.

وی تاکید کرد: افراد باید از پیشگویی و پیش بینی اینکه کدام نامزد رای می آورد، پرهیز کنند زیرا تنها مرجع اعلام آرای انتخابات شوراها، فرمانداری است.

Article source: https://www.irna.ir/news/84358906/۱۹۱-هزار-نفر-در-ساوه-واجد-شرایط-رای-هستند

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.