جلیلی: راهبردهای دولت آینده باید مبتنی بر نفع حداکثری به مردم باشد

2021-06-10
«سعید جلیلی» عصر چهارشنبه در گفت و گوی تلویزیونی انتخاباتی در شبکه آفتاب استان مرکزی،اظهار داشت: استان مرکزی با اندیشمندان، فرهیختگان و نام‌آورانی بزرگ به‌عنوان یکی از استان‌های فرهنگی کشور محسوب می‌شود و اینجا این مطرح است که در این استان چه ویژگی‌هایی وجود دارد که به زادگاه مفاخر شهره است؟ وی بیان کرد: ...

«سعید جلیلی» عصر چهارشنبه در گفت و گوی تلویزیونی انتخاباتی در شبکه آفتاب استان مرکزی،اظهار داشت: استان مرکزی با اندیشمندان، فرهیختگان و نام‌آورانی بزرگ به‌عنوان یکی از استان‌های فرهنگی کشور محسوب می‌شود و اینجا این مطرح است که در این استان چه ویژگی‌هایی وجود دارد که به زادگاه مفاخر شهره است؟

وی بیان کرد: شخصیت‌های بزرگی چون امیرکبیر، قائم مقام فراهانی، دکتر قریب و شخصیتی بزرگ و ارزشمندی چون امام خمینی (ره) در این استان پرورش یافته‌اند که این امر جای مباهات دارد.

جلیلی ادامه داد: از مشکلات و کاستی‌ها و مطالبات مردمی در استان مرکزی اطلاع کافی وجود دارد و در جریان سفرهای مختلف سال‌های گذشته این مشکلات جمع‌آوری شده اما، باید پرسید که چطور می‌توان از این مشکلات عبور کرد و چگونه باید از فرصت‌های پیش رو بهره جست؟

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: چه چیزی می‌تواند در چهار سال آینده فرصت های پیش روی این استان را به بهترین شکل ممکن به شکوفایی برساند؟

وی تصریح کرد: برنامه  مبتنی بر یک اداره حداقلی در شان مردم استان مرکزی و کشور نیست و اگر قرار است مشکلات کشور حل شود باید افق وسیع‌تری برای سایر نقصان‌ها و کاستی‌های پیش روی کشور ترسیم رد.

جلیلی بیان کرد: در چهار سال آینده کشور می‌تواند یک جهش بزرگ را تجربه کرد و این به  انتخاب مردم بستگی دارد و باید در این مسیر بین یک رویکرد حداقلی و حداکثری وجه تمایز قایل شد و بدون شک رویکرد حداکثری را مدنظر داشت.

وی بیان کرد: در موضوع حل چالش های گوناگون کشور اگر هر موضوعی را به شکل یک فرصت نگاه کنیم موفقیت حاصل می‌شود.

جلیلی بیان کرد: به‌عنوان مثال واحد بزرگی مثل هپکو و آذرآب اراک که با ماموریت راهبردی و فرصت‌های بزرگ اقتصادی نه تنها برای استان بلکه برای کشور دارند و باید از این سرمایه و فرصت بزرگ اقتصادی به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: توانمندی برای اداره یک شرکت بزرگ به نام هپکو وجود دارد و باید به‌دنبال استقرار جهش تولید بود.

وی اضافه کرد: در دولت آینده استفاده از ظرفیت‌های مردمی باید ارتقا پیدا کند و به شرایطی برسد که تولید در واحدهای بزرگ از جمله هپکو و آذرآب با کاهش مواجه نشود.

به گفته جلیلی،ثمره  نگاه غلط به مشکلات و حل آن خسارت است و لازمه موفقیت فراگیر و پیشرفت متعالی، نهادینه شدن نگاه حداکثری و مردمی در کشور است.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: باید منافع این شرکت‌ها و واحدهای تولیدی به مردم و کارگران آن برسد و جا دارد از بصیرت و هوشمندی کارگران این واحدها از جمله هپکو و آذرآب قدردانی کنم.

جلیلی تصریح کرد: باید در الگوی اداره کشور دلسوزی برای کشور، نظام و جهش تولید که رهبری سال‌هاست بر آن تاکید دارند تغییر نگرش برای کسب موفقیت‌های بیشتر ایجاد کرد.

وی بیان کرد: اگر از جهش سخن گفته می‌شود این امر اختیاری نیست و در واقع جهش فراگیر باید از تمام مناطق و روستاهای کشور در سایه همراهی مردم رخ دهد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: لازم است مردم دولت در سایه باشند و با  همراهی و پشتیبانی خود به دولت آتی کمک کنند به موقع  هشدار خطا بدهند تا کارها درست تر پیش برود.

جلیلی بیان کرد: از مردم استان مرکزی می خواهم که سند پیشرفت هر شهر و روستای خود را پیگیری و مطالبه کنند و با هم اندیشی با دولت، مجلس و دستگاه ها به پیشرفت حداکثری کشور کمک شود.

وی بیان کرد:  مدیریت و برنامه حداقلی راه به جایی نمی برد چرا که برای اداره صحیح کشور به همراهی مردم نیاز است و کار اصلی بر دوش مسئولان است تا فشارها از مردم برداشته شود.

جلیلی بیان کرد: در دولت آتی مردم باید  همه کارهای ناقص دولت را  با مطالبه گری تکمیل کنید.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: باید کشور از کارهای نمایشی و بیهوده جدا شود و بدون شک کار واقعی را مردم تشخیص می‌دهند.

وی افزود: از مردم استان مرکزی درخواست می‌شود  تا در عرصه‌های مختلف استان و شهرستان‌ها، انسان‌های متخصص و ارزشمند را معرفی کنند چرا که نیازمند یک تحول اساسی در نطام سیاسی و اجتماعی بوده و  باید تحول بر اساس شایسته سالاری باشد.

جلیلی بیان کرد: این یک ساز و کار است که هر دانشگاه ما در استان مرکزی یک دانشگاه سایه باشد و هر فرد دلسوز اشتغال و کارآفرینی، باید در این عرصه تاثیرگذار باشد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: جهاد و تلاش همگانی منجر به یک جهش بزرگ خواهد شد و لازمه آن این است که هر شهر و روستای استان مرکزی عهده دار تحقق جهش بزرگ و تحول در کشور باشد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران جمعه ۲۸ خرداد همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، اولین میان‌دوره‌ای یازدهمین مجلس شورای اسلامی (برای ۱۱ حوزه انتخابیه؛ آستانه اشرفیه، تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، تفرش، بهار و کبودرآهنگ، گچساران و میانه و برای شش کرسی مجلس شورای اسلامی) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری (برای ۴ حوزه انتخابیه؛ تهران، خراسان رضوی، قم و مازندران) برگزار خواهد شد.

سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سیدابراهیم رئیس‌الساداتی مشهور به رییسی، علیرضا زاکانی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن مهرعلی‌زاده و عبدالناصر همتی هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری هستند.

Article source: https://www.irna.ir/news/84359979/جلیلی-راهبردهای-دولت-آینده-باید-مبتنی-بر-نفع-حداکثری-به-مردم

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.