رئیس ستاد انتخاباتی "جلیلی" در استان مرکزی: جلیلی به مشکلات کشور ‌نقطه به نقطه تسلط دارد / جلیلی دولت در سایه تشکیل می‌دهد ‌+ فیلم

2021-06-10
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، خردادماه ۱۴۰۰ چند انتخابات مهم و سرنوشت‌ساز در کشور و به‌تبع آن در استان مرکزی برگزار می‌شود به‌ طوری که در ماه خرداد همزمان با سراسر کشور انتخابات ریاست جمهوری در استان مرکزی برگزار خواهد شد.این روزها با جنب و جوش‌های سیاسی در استان تنور انتخابات درحال گرم شدن است و هر طیف‌ها و جریانات سیاسی با ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، خردادماه ۱۴۰۰ چند انتخابات مهم و سرنوشت‌ساز در کشور و به‌تبع آن در استان مرکزی برگزار می‌شود به‌ طوری که در ماه خرداد همزمان با سراسر کشور انتخابات ریاست جمهوری در استان مرکزی برگزار خواهد شد.

این روزها با جنب و جوش‌های سیاسی در استان تنور انتخابات درحال گرم شدن است و هر طیف‌ها و جریانات سیاسی با آماده کردن صحنه سیاسی و انتخاباتی به پیشواز انتخابات رفته‌اند تا مسافر پاستور را از جناح و طیف سیاسی خود راهی کنند.

خبرگزاری تسنیم به‌ منظور شورآفرینی در ایام انتخابات و زمینه‌سازی برای مشارکت حداکثری و آگاهانه مردم برای انتخاب گزینه‌های اصلح اقدام به برگزاری نشست‌های خبری با حضور روسای ستادهای انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در استان مرکزی از طیف‌ها و نگاه‌های مختلف نموده است.

با توجه به این مسائل، نشست خبری “محمدباقر توکلی” رئیس ستاد انتخاباتی سعید جلیلی در استان مرکزی در راستای بررسی اقدامات و تشریح فعالیت‌های این ستاد انتخاباتی در استان دوشنبه ۱۶ خردادماه ۱۴۰۰ به‌ میزبانی دفتر خبرگزاری تسنیم در استان مرکزی با حضور اصحاب رسانه استان برگزار شد که مشروح آن در زیر می‌آید:

توکلی با اشاره به بخشی از وصیتنامه امام(ره) درباره ویژگی‌های رئیس جمهور اظهار داشت: امام‌(ره) ویژگی‌های رئیس جمهور را کسی برشمرد که به فکر مردم باشد، از سرمایه داران و مرفهان نباشد، محرومیت را لمس کرده باشد.

وی افزود: در مقایسه انتخابات قبل از انقلاب می‌توان گفت ایران قبل از انقلاب انتخابات نمایشی داشت در حالی که پس از انقلاب مردم با حضور پررنگ خود در انتخابات حماسه ‌آفریدند و در تعیین شرنوشت خود نقش داشتند.

رئیس ستاد انتخابات سعید جلیلی در استان مرکزی ادامه داد: در مقایسه انتخابات ایران در منطقه می‌توان گفت که ایران تنها کشوری در منطقه است که انتخابات در همه زمینه‌ها برگزار می‌شود و در مقابسه با انتخابات جهان می‌توان گفت هیچ کشوری در دنیا نیست که انتخابات متعدد در همه زمینه‌ها داشته باشد تا مردم در تعیین سرنوشت خود سهیم باشند.

توکلی تصریح کرد: کشوری که با سختی و مشقت توانسته استقلال خود را حفظ کند نیاز دارد تا مردم در تعیین سرنوشت خود شرکت کنند و به افرادی که تصمیمی برای شرکت در انتخابات ندارند توصیه می‌شود که از حق مسلم خود استفاده کنند زیرا در هر صورت رئیس جمهور انتخاب می‌شود بنابراین همه باید از این ظرفیت برای شرکت در انتخابات استفاده کنند.

وی عنوان کرد: مردم در سطحی از نارضایتی قرار دارند که به سبب مشکلات مسکن، معیشتی، تورم و غیره است و ریشه این مشکلات در این است که در انتخابات‌ها افراد لیبرال بر سرکار آمدند به طوری که ۳ هزار مدیر توانمند توسط قوه مجریه کشور برسرکار می‌آیند و ۹۰ درصد بودجه کشور در اختیار قوه مجریه است در حالیکه اگر دولت به جای استفاده از ظرفیت‌های بیرونی به نیروهای داخلی و ظرفیت کشور اعتماد می‌کرد شاهد این مشکلات نبودیم.

مردم با انتخابات آگاهانه می‌توانند مشکلات را بهبود بخشند

رئیس ستاد انتخابات سعید جلیلی در استان مرکزی با اشاره به اینکه مردم با انتخابات آگاهانه می‌توانند مشکلات را بهبود بخشند به طوری که فردی را انتخاب کنند که مشکلات مردم را درک کرده باشد و برای رفع این مشکلات برنامه داشته باشد، گفت: دولت در موضوع برجام تلاش می‌کرد تا آن را به نتیجه برساند تا بتواند با نگاه به خارج و توانایی بیرونی مشکلات را برطرف کند که آقای جلیلی به این کار ایراداتی مطرح کردند که مورد توجه قرار نگرفت.

توکلی عنوان کرد: با تعامل با دنیا و استفاده از ظرفیت‌های خارجی مشکلی وجود ندارد اما این کار باید به صورتی انجام شود که مردم با مشکل مواجه نشوند در حالیکه اگر برجام قرارداد آگاهانه و محکم بود دولت ترامپ نمی‌توانست از آن خارج شود و کشور در شرایطی قرار گیرد که هیچ نفعی حاصل نشود.

وی با اشاره به« دولت در سایه» آقای جلیلی گفت: او برای تمام مشکلات مردم در همه زمینه‌ها افراد متخصص، کارآمد و نیروهای جوان انقلابی در نظر گرفتند و راهکاری هایی به صورت مدون برای رفع مشکلات به دولت پبشنهاد دادند که دولت استفاده نکرد.

از نقاط قوت “جلیلی” سفرهای استانی به نقاط محروم است

رئیس ستاد انتخابات سعید جلیلی در استان مرکزی ادامه داد: یکی از نقاط قوت آقای جلیلی سفرهای استانی به نقاط محروم است که با مشکلات کارگران هپکو و آذراب به صورت مستقیم در جریان قرار گرفتند و راهکارهایی برای رفع مشکلات ارائه دادند که اگر جریان انقلاب در انتخابات پیروز شود راهکارها ارائه می‌شود.

توکلی افزود: با توجه به اینکه شعار آقای جلیلی جهاد بزرگ برای جهش ایران است به این موضوع تاکید دارند که هر کاری نیازمند راهکار و تلاش مضاعف و روحیه جهادی است و تمرکز این نامزد انتخاباتی بر استفاده از ظرفیت‌های داخلی است به طوری که اصلاح و تسریع طرح مسکن مهر را مطرح کردند به طوری که که در فاز نخست این طرح قرار بود ۴ میلیون مسکن ساخته شود در حالی که ۲ میلیون مسکن در انتهای دولت تکمیل و ۲ میلیون باقیمانده را باید دولت قبلی تکمیل کند که تاکنون ۷۰ درصد آن تکمیل شده است.

وی بیان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های این نامزد انتخاباتی این است که افرادی که وام مسکن دریافت می‌کنند افرادی هستند که به موقع وام را برمی‌گردانند در حالیکه اکنون ۹۰ هزار میلیارد تومان وامی که در اختیار ۱۱ نفر است هنوز با مشکل بازگشت مواجه است و ۳۷ هزار میلیارد تومان تسهیلاتی که به مسکن هر داده شده که از این مقدار ۲۷ هزار میلیارد تومان برگشته که با مدیریت درست می‌توان مردم را خانه‌دار کرد.

ظزح سبدغذایی خانوارهای “جلیلی” بر تغذیه کامل و سالم افراد تمرکز دارد

رئیس ستاد انتخابات سعید جلیلی در استان مرکزی عنوان کرد: یکی دیگر از طرح‌های موردنظر آقای جلیلی سبد غذایی خانوارها است به طوی که این طرح بر تغذیه کامل و سالم افراد تمرکز دارد و مردم در ۳ گروه قرار می‌گیرند که برای گروهی از مردم که با مشکلات معیشتی رو به رو هستند ۱۳ قلم ماده غذایی در این سبد به این قشر تعلق می‌گیرد و در گروه دوم برای قشر متوسط جامعه و قشر سوم نیازی به استفاده از این طرح ندارند..

توکلی افزود: دولت در سال ، ۹۸ و۹۹ ۹۷ بیش از ۵۵ میلیارد دلار ارز با قیمت ۴ هزار و ۲۰۰ تومان به تامین معیشت مردم اختصاص داد در حالی که امروز مردم برای کوچکترین خواسته خود با مشکل مواجه هستند و برای تهیه مرغ و غیره در صف قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: اکنون ۵۰ درصد اماکن تفریحی، رفاهی و اقامتی در اختیار دولت قرار دارد و افرادی که از نظر توانایی مالی مشکلی ندارند می‌توانند استفاده کنند و تقریبا ۶ ماه از سال این مکان‌ها خالی هستند که یکی از طرح‌های آقای جلیلی این است که هر زوج جوان می‌تواند ۵ روز و برای سایر اقشار با درآمد پایین ۳ روز از این اماکن استفاده کنند.

یکی از مشکلات اساسی مردم مشکل بورس است

رئیس ستاد انتخابات سعید جلیلی در استان مرکزی تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی مردم مشکل بورس است که ناشی از عدم مدیریت درست بورس و عدم شفاف‌سازی است که مردم برای پیشرفت کشور می‌توانند در سرمایه‌گذاری در تولید شرکت کنند که بهترین راه بورس است درحالیکه دولت با دخالت‌های بیجا بورس را به نابودی کشاند.

توکلی عنوان کرد: پول زیادی نسبت به کالای موجود سبب تورم می‌شود که تا سال ۹۸ میزان پول کشور بیش از ۴۲ هزار برابر شده در حالیکه تولیدات کشور ۱/۷ برابر شده بنابراین برای رفع این مشکل باید واردات انجام و تولیدات افزایش یابد و به بازار سرمایه توجه ویژه کرد و شورایی شامل نهادهای مالی از جمله بیمه، بانک مرکزی و غیره ایجاد شود تا سرمایه مردم را تضمین کند.

وی با اشاره به اینکه فساد تنها اختلاس مستقیم نیست بلکه فردی که نمایشی کار می‌کند و جدیت ندارد هم فاسد محسوب می‌شود که تیم آقای جلیلی فردی انقلابی و پاکدست است، گفت: در استان مرکزی با توجه به مشکلات محیط زیست، آب ، اشتغال، خصوصی‌سازی‌های استان و غیره برای آنها برنامه دارند به طوری که گردش مالی مدیران و دفاتر آنها در استان مستقر شوند.

در ویدئوی زیر گزارش تصویری از سخنان “”محمدباقر توکلی” رئیس ستاد انتخاباتی سعید جلیلی در استان مرکزی می‌آید:

انتهای پیام/۷۱۳/ش

Article source: https://tn.ai/2517753

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.