نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران: تالار بورس منطقه‌ای در استان مرکزی راه‌اندازی می‌شود

2021-06-10
به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حسین سلاح‌ورزی عصر امروز در نشست شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی با اشاره به اینکه استان مرکزی قطب صنعت کشور است اظهار داشت: باید زمینه برای حضور واحدهای تولیدی و شرکت‌ها در بورس فراهم شود زیرا این کار سبب توسعه این شرکت‌ها می‌شود که یکی از عوامل تاثیرگذار در این زمینه راه‌اندازی ...

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، حسین سلاح‌ورزی عصر امروز در نشست شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی با اشاره به اینکه استان مرکزی قطب صنعت کشور است اظهار داشت: باید زمینه برای حضور واحدهای تولیدی و شرکت‌ها در بورس فراهم شود زیرا این کار سبب توسعه این شرکت‌ها می‌شود که یکی از عوامل تاثیرگذار در این زمینه راه‌اندازی تالار بورس منطقه‌ای است و باید با تامین یک مکان مناسب تالار بورس منطقه‌ای در راستای استفاده بهینه از بازار سرمایه و توسعه اقتصادی در استان مرکزی راه‌اندازی شود.

وی افزود: شورای گفت‌و‌گوی دولت باید برای شرایط پساتحریم برنامه داشته باشد و باتوجه به اینکه بسیاری از شرکت‌های خارجی تمایل به برقراری مبادلات تجاری و اقتصادی با شرکت‌های ایرانی دارند باید از این ظرفیت به خوبی استفاده و به سرمایه‌گذاری خارجی در استان توجه ویژه کرد.

سلاح‌ورزی تصریح کرد: استان مرکزی در ۶ ماهه دوم سال گذشته رتبه برتر در سطح کشور را کسب کرده و با توجه به شرایط تحریمی در۴ سال گذشته مجموعه اقتصادی استان مرکزی با تعامل با بخش خصوصی عملکرد قابل قبولی داشته است.

وی عنوان کرد: ایران در زمینه میزان آزادی اقتصاد، رقابت‌پذیری و فساد رتبه مناسبی ندارد به همین سبب باید با نهضت مقررات‌زدایی و جمع‌کردن مقررات دست و پاگیر برای اصلاح وضعیت موجود با همکاری و اراده جدی قوای سه گانه اقدام شود.

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ادامه داد: پایین بودن نرخ بیکاری در استان غیرمرزی و بهبود جایگاه استان در شاخص‌های کسب و کار و متوسط صادرات غیرنفتی حدود یک میلیارد دلاری می‌تواند نویددهنده زمینه برای توسعه سرمایه‌گذاری و افزایش تولید ناخالص در استان باشد.

سلاح‌ورزی بیان کرد: با رفع تحریم‌ها و توافق با جامعه بین‌الملل و در شرایطی که دولت منابع ارزی که دارد در توسعه واردات قرار ندهد و در زمینه تقویت زیرساخت‌ها و افزایش توان تولید تلاش کند برای استان مرکزی فرصت است.

انتهای پیام/۷۱۳/ز

Article source: https://tn.ai/2517950

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.