نخستین جشنواره تئاتر طنز در ساوه برگزار می‌شود

2021-06-10
به گزارش ایرنا، «حسین محمودی‌فر» با اشاره به فراخوان جشنواره تئاتر طنز در سطح شهرستان، گفت: این جشنواره با همکاری دفتر نمایندگی انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ساوه مهرماه سال جاری پس از ایام محرم و صفر برگزار خواهد شد. وی هدف از برگزاری این جشنواره را صیانت از حقوق شهروندی و ایجاد نشاط و ...

به گزارش ایرنا، «حسین محمودی‌فر» با اشاره به فراخوان جشنواره تئاتر طنز در سطح شهرستان، گفت: این جشنواره با همکاری دفتر نمایندگی انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ساوه مهرماه سال جاری پس از ایام محرم و صفر برگزار خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را صیانت از حقوق شهروندی و ایجاد نشاط و شادابی در شرایط کنونی و شیوع ویروس منحوس کرونا عنوان کرد و ادامه داد: شادی و نشاط اجتماعی برای رشد و تعالی جامعه ضروری است و نشاط کم سبب می‌شود جامعه از پویایی به جامعه‌ای خشن تبدیل شود.  

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ساوه گفت: یکی از روش‌های ایجاد نشاط، بهره گیری از ظرفیت رسانه‌ها است که در راستای بازتولید «امیدواری اجتماعی» نیز نقش موثری در ایجاد نشاط خواهد داشت و از آنجایی که هنر نمایش به عنوان یک رسانه شناخته می‌شود، می‌توان با استفاده از ظرفیت هنرمندان گام بلندی در جهت ایجاد نشاط اجتماعی برداشت.

محمودی فر افزود: محورهای نخستین جشنواره تئاتر طنز شهرستان ساوه کارکرد طنز در آثار دفاع مقدس، توجه به معضلات و آسیب‌های اجتماعی، توجه به طنز در ادبیات و فرهنگ فولکلور و ویروس کرونا است.

وی عنوان کرد: در راستای حمایت از گروه‌های برگزیده نیز جوایز نقدی و غیرنقدی اهدا می‌شود و مهلت ارسال آثار نیز تا ۲۰ تیرماه امسال اعلام شده است.

Article source: https://www.irna.ir/news/84359785/نخستین-جشنواره-تئاتر-طنز-در-ساوه-برگزار-می-شود

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.