یورو ۲۰۲۰| ایتالیا با مانچینی در فکر قهرمانی / ترکیه شگفتی‌ساز می‌شود؟ +فیلم

2021-06-11
به گزارش خبرگزاری فارس، امروز از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه رسماً یورو ۲۰۲۰ پس از یک سال تعویق به دلیل کرونا آغاز خواهد شد. دیدار افتتاحیه این مسابقات در ورزشگاه المپیکو رم میان تیم‌های ملی ایتالیا و ترکیه برگزار ...

به گزارش خبرگزاری فارس، امروز از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه رسماً یورو ۲۰۲۰ پس از یک سال تعویق به دلیل کرونا آغاز خواهد شد. دیدار افتتاحیه این مسابقات در ورزشگاه المپیکو رم میان تیم‌های ملی ایتالیا و ترکیه برگزار خواهد شد و این رقابت جذاب شروع به کار کند.

رقابت‌ یورو ۲۰۲۰ در این دوره میزبان های زیادی خواهد داشت و ۱۱ کشور ایتالیا، آذربایجان، دانمارک، روسیه، رومانی، هلند، انگلیس، اسکاتلند، اسپانیا، مجارستان و آلمان میزبان مسابقات خواهند بود. 

یورو از تاریخ ۲۱ خرداد ماه ۱۴۰۰ با دیدار ایتالیا و ترکیه در رم آغاز خواهد شد و تا دیدار فینال ومبلی در تاریخ ۲۰ تیر ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

در این مدت قصد داریم، هر روز از نکات بازی‌ها و تحلیل تیم‌ها صحبت کنیم. برنامه کامل یورو ۲۰۲۰ به وقت ایران را نیز در اینجا مشاهده کنید.

گزارشی کامل در خصوص نقاط قوت و ضعف تیم های حاضر در یورو ۲۰۲۰ را نیز می توانید در اینجا بخوانید. 

*بازی اول ؛ ایتالیا – ترکیه – ساعت ۲۳:۳۰ به وقت ایران در ورزشگاه المپیکو شهر رم

*ایتالیا

تیم ملی ایتالیا برخلاف گذشته سر و شکلی متفاوت به خود گرفته و یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در این رقابت به شمار می‌رود. این تیم با هدایت مانچینی آماری خیره‌کننده به ثبت رسانده و توانسته در ۲۶ بازی گذشته هیچ باختی را تجربه نکند. در تاریخ فوتبال این کشور پس از سال ۱۹۳۵ تا ۱۹۳۹ با هدایت «ویتورو پوزو» این بیشترین میزانی است که آتزوری شکست را تجربه نکرده است. 

مانچینی پیش از این بازی و برای مسابقه افتتاحیه یورو ۲۰۲۰ اظهار داشت: ترکیه تیمی بسیار قدرتمند است زیرا بازیکنان قدرتی و تکنیکی فراوانی در اختیار دارد. آنها در سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته اند دقیقا به مانند سوئیس و ولز و به همین دلیل است که انتظار داریم این گروه به شدت سخت و رقابتی دنبال خواهد شد. شما در این یورو نمی توانید تیمی ضعیف پیدا کنید. 

تیم ملی ایتالیا در این رقابت به دلیل اندیشه های مانچینی و حضور بازیکنانی قدرتمند به یکی از مدعیان قهرمانی بدل شده است. مانچینی آتزوری را به یک تیم «یک دست» بدل ساخته و هارمونی بسیار خوبی در رختکن ایتالیا ایجاد سازد.

البته این نگرانی وجود دارد که خط حمله ایتالیا با وجود ستاره هایی مثل ایموبیله، اینسینیه، براردی و یا بلوتی ناکام بماند و نتواند به مانند قدرت خط دفاعی خود عملکردی عالی داشته باشد.

در خط میانی هم دستِ مانچینی باز خواهد بود و برخی عنوان می کنند که با وجود عملکرد خیره کننده لوکاتلی در ساسولو و نیکولا بارِلا در اینترمیلان شاید مارکو وراتی نیمکت نشین شود.

طبق برخی گزارش ها انتظار می رود که تیم ملی ایتالیا فردا با ترکیب ۳-۳-۴ وارد میدان شود که نام های آن را در زیر مشاهده می کنید. البته هنوز چیزی مشخص نیست و باید دید امشب مانچینی با چه ترکیبی قصد دارد مسابقات یورو را آغاز کند. 

 

دروازه بان: جان لوییجی دوناروما

مدافعان: الساندرو فلورنتزی – لئوناردو بونوچی – جورجو کیه لینی – لئوناردو اسپیناتزولا

هافبک ها: جورجینیو – مانوئل لوکاتلی – نیکولا بارلا

مهاجمان: دومنیکو براردی – لورنتزو اینسینیه – چیرو ایموبیله

 

 

*ترکیه

تیم ملی ترکیه با هدایت شِنول گونِش تیمی فوق العاده در خط دفاع نشان داده و توانسته در ۸ بازی گذشته کلین شیت ثبت کند. آنها در ۶ بازی اخیر خود ۴ برد را کسب کردند و در آن ۲ مسابقه نیز ۲ تساوی ثبت کردند و اصلا باخت ندادند. 

تیم ملی ترکیه با خط دفاع با چالار سویونجو، مریح دمیرال و زکی چلیک بسیار قدرتمند ظاهر شده و در خط حمله بوراک ییلمازِ زهردار را در اختیار دارد. ییلماز این فصل در لیگ لوشامپیه فوق العاده کار کرد و توانست نقشی اساسی در قهرمان لیل و شکست پاری سن ژرمن را ایفا کند. 

آنها همچنین در خط میانی بازیکنان تکنیکی مثل هاکان چالهان اوغلو که در میلان درخشان ظاهر شده است را در اختیار دارند. آنها بازی خاص خودشان را دارند و انتظار می رود شگفتی ساز امسال یورو باشند. 

بسیار اعتقاد دارند این تیم ملی ترکیه می تواند یادآور تیمِ فوق العاده فاتح تریم در سال ۲۰۰۸ باشد. تیمی که یکی از خاطره انگیز ترین بازی های تاریخ را به ثبت رساند و با ثبت کامبکی دیدنی مقابل کرواسی در یک هشتم چهارم نهایی توانست به جمع ۴ تیم راه پیدا کند.شنول گونِش در مصاحبه پیش از بازی مقابل ایتالیا اظهار داشت: نتیجه بازی اول برای ما بسیار اهمیت خواهد داشت. تساوی یا برد مقابل ایتالیا می تواند رقابت در گروه را بسیار بالا برد و من امیدوارم بتوانیم عملکردی قدرتمندانه در بازی افتتاحیه از خود به نمایش گذاریم. حتی اگر هم ببازیم دوست دارم نمایشی خوب از خود به ثبت رسانیم. مهم این است که ترکیه در این رقابت از خود نمایشی خوب نشان دهد زیرا بازی کردن در یورو برای ما یک موفقیت است و ما می خواهیم با قدرت پیش برویم. 

گزارشی از یوروهای خاطره انگیز را در اینجا مشاهده کنید.

به نقل از سایت یوفا، ترکیه به احتمال فراوان امشب مقابل ایتالیا در بازی افتتاحیه با ترکیب ۱-۵-۴ وارد میدان خواهد شد. 

دروازه بان: اورجان چاکر

مدافعان: زِکی چلیک – مریح دمیرال – چالار سویونجو -اوموت مرعش

هافبک ها: اوکای یوکوشلو – اوزان توفان – هاکان چالهان اوغلو – چنگیز اوندر – کنان کارامان

مهاجم: بوراک ییلماز

در دیگر بازی گروه فردا بعد از ظهر از ساعت ۱۷ و ۳۰ به وقت ایران تیم ملی ولز در ورزشگاه المپیک باکو آذربایجان با تیم ملی سوئیس دیدار خواهد کرد. 

 

 

انتهای پیام/


Article source: https://farsnews.ir/news/14000319000195/%DB%8C%D9%88%D8%B1%D9%88-2020%7C-%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7%D9%86%DA%86%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%81%DA%A9%D8%B1-%D9%82%D9%87%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C--%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87-%D8%B4%DA%AF%D9%81%D8%AA%DB%8C%E2%80%8C%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF-

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.