فرمانده سپاه استان مرکزی: امروز نیازمند فضای مجازی در تراز انقلاب اسلامی هستیم

2021-06-28
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سردار محسن کریمی عصر امروز در نشست دانشنامه استانی دفاع مقدس استان مرکزی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان نسل جوان از اهمیت زیادی برخوردار است چراکه سبب بیمه کردن آینده انقلاب اسلامی خواهد شد بنابراین باید با مخاطب شناسی و زمان شناسی اقدامات ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سردار محسن کریمی عصر امروز در نشست دانشنامه استانی دفاع مقدس استان مرکزی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در میان نسل جوان از اهمیت زیادی برخوردار است چراکه سبب بیمه کردن آینده انقلاب اسلامی خواهد شد بنابراین باید با مخاطب شناسی و زمان شناسی اقدامات موثری در این راستا انجام داد.

وی افزود: تبیین عمق فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس به نسل جوان نیازمند به کارگیری روش‌های نوین تبلیغی هوشمندانه است و باید برنامه‌ریزی مناسبی در این راستا صورت گیرد و این قطعا موجب اثربخشی اقدامات خواهد شد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: یکی از بسترهای فعالیت های تبلیغاتی و تبیینی فضای مجازی است که این فضا علاوه بر تهدیدات فرصت‌های زیادی در اختیار قرار داده و ما امروز نیازمند فضای مجازی در تراز انقلاب اسلامی هستیم که یکی از روش هایی که می‌تواند فضای مجازی را به سمت تراز بودن در انقلاب اسلامی هدایت کند ترویج هوشمندانه فرهنگ ایثار و شهادت در این فضا است.

وی ادامه داد: همانگونه که در مقطع جنگ تحمیلی استان مرکزی نقش به سزایی در پشتیبانی و مدیریت دفاع مقدس داشت امروز باید در راستای تبیین فرهنگ دفاع مقدس نقش به سزایی ایفا کند و باید همه توان و ظرفیت هادر این راستابه کارگیری شود.

کریمی عنوان کرد: خوشبختانه در طی سال های گذشته با مشارکت همه جانبه اتفاقات و اقدامات بسیار چشمگیری همچون برگزاری کنگره شهدای استان و تکمیل مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان اتفاق افتاد و این برنامه ها فرصتی بی نظیر برای مردم و جوانان در راستای شناخت و تقویت فرهنگ دفاع مقدس فراهم کرد.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: همچنین نقش استان مرکزی به دلیل جایگاه ویژه استان در مقطع جنگ تحمیلی بسیار موثر بوده و اقدامات فنی، صنعتی و برخی از پشتیبانی‌های استان موجب پیروزی های بزرگ در برخی از عملیات‌ها شد.

وی اضافه کرد: در راستای تبیین نقش استان مرکزی در جنگ تحمیلی تهیه دانشنامه استانی دفاع مقدس از سال گذشته به طور جدی در دستور کار قرار گرفت که امروز به پیشرفت قابل توجهی رسیده که شناسایی بیش از ۶۵۷ مدخل و ۱۲۰ مقاله علمی بخشی از روند تهیه دانشنامه استانی دفاع مقدس است.

کریمی بیان کرد: دانشنامه استانی دفاع مقدس که حاصل مجاهدت های شبانه روزی اساتید دانشگاه در کنار پیشکسوتان و نخبگان جوان است نمونه جامعی از شناسایی مسئله‌ها و عناصر مرتبط با دفاع مقدس ونقش استان مرکزی است و تهیه دانشنامه دفاع مقدس گامی مهم در راستای برداشت از گنج دفاع مقدس است و این سند جامع و علمی هدیه بزرگی است که برای آیندگان ماندگار خواهد ماند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: همانگونه که در دفاع مقدس همه مردم نقش آفرین بودند و توانستند این مقطع را به خوبی مدیریت کنند امروز هم ما برای کامل بودن دانشنامه استانی از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام/۷۱۱/ ع

Article source: https://tn.ai/2528883

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.