۹۰ درصد جابجایی بار و مسافر کشور از راه شبکه جاده ای انجام می شود

2021-07-17
به گزارش ایرنا، «خیرالله خادمی» روز پنجشنبه در مراسم افتتاح پروژه کنارگذر شهر ساوه که با دستور رئیس‌جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس صورت گرفت، افزود: با وجود نیاز کشور در زمینه توسعه شبکه ریلی اما نگهداشت، توسعه و ایمنی مسیرهای بزرگراهی و جاده‌ای ضرورت دارد. معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این شبکه ...

به گزارش ایرنا، «خیرالله خادمی» روز پنجشنبه در مراسم افتتاح پروژه کنارگذر شهر ساوه که با دستور رئیس‌جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس صورت گرفت، افزود: با وجود نیاز کشور در زمینه توسعه شبکه ریلی اما نگهداشت، توسعه و ایمنی مسیرهای بزرگراهی و جاده‌ای ضرورت دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این شبکه گسترده با ۲۲۰ هزار کیلومتر مسیر جاده‌ای، ۳۵ هزار کیلومتر مسیر شریانی دارد که ۲۵ هزار کیلومتر از آن مسیر ترانزیتی است.

به گفته خادمی، ۷۵ درصد جابجایی بار در مسیرهای ترانزیتی کشور انجام می‌شود و تبدیل ۳۵ هزار کیلومتر مسیر شریانی کشور به آزادراه و بزرگراه اولویت وزارت راه و شهرسازی است.

وی گفت:۶ هزار کیلومتر بزرگراه در سطح کشور در دست احداث است و طبق برآوردهای انجام شده در مجموع باید ۱۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه جدید ساخته شود.

به گفته خادمی، وزارت راه و شهرسازی هر سال به طور میانگین ۸۵۰ تا یک هزار کیلومتر بزرگراه احداث می کند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: از سال ۹۲ تاکنون مجموع طول بزرگراه های کشور از ۱۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر به ۲۰ هزار کیلومتر افزایش یافت که نشان از رشد ۱.۶ دهم دارد.

وی با اشاره به افتتاح ۳۲۱ کیلومتر بزرگراه در کشور که امروز با فرمان رئیس جمهوری انجام شد، گفت: استان سیستان بلوچستان با ۴۳ کیلومتر بیشترین برخورداری از طرح های افتتاحی را دارد.

نمایی از کنارگذر ساوه 

Article source: https://www.irna.ir/news/84404985/۹۰-درصد-جابجایی-بار-و-مسافر-کشور-از-راه-شبکه-جاده-ای-انجام-می

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.