محموله بزرگ ۲۳ میلیاردی کالای قاچاق در استان مرکزی کشف و ضبط شد

2021-07-19
سردار حسن مفخمی شهرستانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با تشریح برخورد پلیس استان مرکزی با خودروهای قاچاق‌بر و شوتی اظهار داشت: در سال تولید، ‌پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها، برنامه‌ریزی جامع و هدفمندی از طرف مجموعه انتظامی در استان مرکزی در برخورد با قاچاق کالا در دستور کار قرار گرفته است. وی افزود: همکاران ما در معابر ورودی استان مرکزی طی یک کار ...

سردار حسن مفخمی شهرستانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با تشریح برخورد پلیس استان مرکزی با خودروهای قاچاق‌بر و شوتی اظهار داشت: در سال تولید، ‌پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها، برنامه‌ریزی جامع و هدفمندی از طرف مجموعه انتظامی در استان مرکزی در برخورد با قاچاق کالا در دستور کار قرار گرفته است. 

وی افزود: همکاران ما در معابر ورودی استان مرکزی طی یک کار اطلاعاتی از ورود یک دستگاه خودروی کامیون حامل قاچاق کالا مطلع شده و اقدامات پلیسی لازم برای توقف این کامیون انجام گرفت.

مفخمی شهرستانی ادامه داد: با شناسایی و اقدام به موقع پلیس این کامیون در ورود به استان توقیف شده و طی بازرسی صورت گرفته با ۲ سرنشین حامل قاچاق کالای قاچاق شامل پارچه و لوازم یدکی خودرو به ارزش ۲۳میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به توقیف ۱۰ خودروی شوتی گفت: در راستای برخورد با خودروهای شوتی یا قاجاق‌بر در استان مرکزی در محورهای مواصلاتی آشتیان که توسط نیروی انتظامی این شهرستان اجرا شد ۱۰ خودروی حامل کالای قاچاق شناسایی و در عملیات قاطع و موفق پلیس توقیف شدند.

وی افزود: در بازرسی از این خودروها بالغ بر۹ هزار و ۹۸۴ عدد فندک قاجاق، بیش از ۲۰ هزار عدد انواع لوازم جانبی موبایل، ۶ هزار و ۵۲۷ عدد انواع لوازم و ابزارآلات، هزار و ۵۷۹ عدد انواع دستکش و پیش بند، ۱۹۲ عدد قرص های اکشن سرد، ۴۸ عدد عینک، یک عدد اسلحه پلاستیکی و یک عدد پلاک خودروی قاچاق، فاقد هرگونه مدارک معتبر گمرکی و قاچاق کشف شد. 

مفخمی شهرستانی بیان کرد: براساس اعلام کارشناسان مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس  ارزش تقریبی این کالاهای قاچاق بالغ بر ۱۱٫۵ میلیارد ریال برآورد شده که در این عملیات نیز ۱۰ نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شدند. 

انتهای پیام/۷۱۱/ ز

Article source: https://tn.ai/2540299

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.