مراکز اقامتی استان مرکزی به تورهای غیرمجاز خدمات نمی‌دهند+فیلم

2021-07-19
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، با شیوع بیماری کرونا محدودیت‌های بسیاری بر اصناف مختلف اعمال شد که مجموعه‌های گردشگری نیز از آن مستثنی نبودند با این حال از همان اوایل زمزمه‌های برگزاری تورهای گردشگری هم شنیده می‌شد.این روزها اما تورهای گردشگری حتی بدون رعایت پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی در جریان است هرچند مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی برضرورت رعایت ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، با شیوع بیماری کرونا محدودیت‌های بسیاری بر اصناف مختلف اعمال شد که مجموعه‌های گردشگری نیز از آن مستثنی نبودند با این حال از همان اوایل زمزمه‌های برگزاری تورهای گردشگری هم شنیده می‌شد.

این روزها اما تورهای گردشگری حتی بدون رعایت پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی در جریان است هرچند مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی برضرورت رعایت دستورالعمل‌ها از سوی تورهای گردشگری تاکید دارد.

مصطفی مرزبان بیان کرد: در جلسه با وزیر میراث فرهنگی یکی از بحث‌های مهم تورهای گردشگری بود چراکه تنها مرجع مجوزدادن و نظارت برتورگردانی میراث فرهنگی است، براساس دستور وزیر و مکاتبه در استان مراکز اقامتی حق هیچگونه خدمات دادن به تورهای غیرمجاز را ندارند.

وی افزود: برخی تورهای گردشگری غیرمجاز در استان هستند که زیر نظرما هستند ولی به سازمان میراث فرهنگی وصل می‌شوند زیرا مرجع نظارتی ما هستیم هرچند تلاش کردیم تا جلوی فعالیت تورها را بگیریم.

در گزارش ویدئویی خبرگزاری تسنیم استان مرکزی وضعیت نادیده گرفتن دستورالعمل‌ها و قانون از سوی تورهای گردشگری تشریح و به نمایش درآمده که در زیر می‌آید:

 

 

انتهای پیام/۷۱۱/ی

Article source: https://tn.ai/2540125

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.