کمیته بهره‌وری نظام اداری در استان مرکزی باید تشکیل شود

2021-07-20
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک ، سیدعلی آقازاده ظهر امروز در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان مرکزی با اشاره به وضعیت استان مرکزی اظهار داشت: یکی از شعارهای دولت مسئله انضباط اداری و استخدامی و همچنین جذب نیروی کار بوده که استان مرکزی در تحقق این امر جزو استان‌های پیشرو و موفق کشور است از سوی دیگر استان مرکزی ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک ، سیدعلی آقازاده ظهر امروز در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان مرکزی با اشاره به وضعیت استان مرکزی اظهار داشت: یکی از شعارهای دولت مسئله انضباط اداری و استخدامی و همچنین جذب نیروی کار بوده که استان مرکزی در تحقق این امر جزو استان‌های پیشرو و موفق کشور است از سوی دیگر استان مرکزی در شاخص برنامه‌ریزی بهبود کیفی بهره‌وری در ادارات نیز نمره قابل قبولی دارد.

وی افزود: دولت در هشت سال اخیر در شاخص تراز نیروی انسانی عملکرد خوبی داشته  به طوری که در آغاز دولت یازدهم تناسبی بین ورودی و خروج نیرو از ادارات و دستگاه‌ها وجد نداشت ولی امروز توازنی ایجاد شده است.

آقازاده عنوان کرد: یکی از هدفگذاری‌های دولت جذب یک فرد به ازای خروج هر ۳ نفر نیروی انسانی با تحقق ۲٫۷ درصدی همراه بوده که نشان از عملیاتی شدن شعار دولت در این بخش بوده است. 

استاندار مرکزی افزود: سهم زنان در مدیریت نیز به لحاظ کمی و کیفی افزایش یافته و تلاش شده تا اختلاف معنادار  در این راستا را  به حداقل برساند و این موفقیت ماندگار خواهد شد و افراد با سابقه کار در دستگاه‌های اجرایی کمتر از ۵ سال در آغاز کار دولت ۲۰ درصد بوده که این شاخص اکنون به ۹ درصد افزایش رسیده است.

وی ادامه داد: استمرار آموزش کارکنان اداری و بروز کردن آن یک اصل مهم است که باید در استان با جدیت پیگیری شود زیرا آموزش‌های کارکنان باید تخصصی‌تر و با هدف ارتقای بهره‌وری و راندمان کاری باشد.

استاندار مرکزی افزود: نباید همه ساله جشنواره شهید رجایی تنها مختص دستگاه‌های خاص اجرایی باشد بلکه باید تلاش کرد تمامی دستگاه ها سهیم باشند و براساس ارزیابی‌هایی که صورت می‌گیرد از ظرفیت همه دستگاه‌ها استفاده کرد و این جشنواره جنبه تکراری به خود نگیرد.

انتهای پیام/۷۱۱/ی

Article source: https://tn.ai/2540596

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.