۹۰ درصد جامعه هدف واکسن در استان مرکزی از کووبرکت استقبال کردند

2021-07-21
دکتر«علی علیمحمدی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سهمیه ۲ هزار و ۵۰۰ دزی واکسن کووبرکت هفته جاری در اختیار استان مرکزی قرار گرفت که تمامی آن تزریق شده و استان در انتظار سهمیه نوبت دوم است. وی اظهار داشت: حق انتخاب واکسن ایرانی و خارجی در مراکز واکسیناسیون استان  وجود ...

دکتر«علی علیمحمدی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سهمیه ۲ هزار و ۵۰۰ دزی واکسن کووبرکت هفته جاری در اختیار استان مرکزی قرار گرفت که تمامی آن تزریق شده و استان در انتظار سهمیه نوبت دوم است.

وی اظهار داشت: حق انتخاب واکسن ایرانی و خارجی در مراکز واکسیناسیون استان  وجود دارد اما، بیشتر مراجعان نوع ایرانی را بر  وارداتی ترجیح می‌دهند. 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: همزمان با واکسن کووبرکت، ۱۵ هزار دز واکسن سینوفارم هم به استان وارد شد اما، استقبال از نوع داخلی  بیشتر بوده است.

دکتر علیمحمدی افزود:  حمایت از دانشمندان جوان ایرانی و اعتماد به دانش علمی از دلایل مردم در استفاده از واکسن ایرانی است.

وی اظهار داشت:تاکنون ۱۳۶ هزار دز واکسن در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اراک تزریق شده و در ساوه ۲۵ هزار و ۸۰ دز و در خمین نیز ۱۵ هزار و ۴۰۰ دز عملیاتی شده است.

شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

Article source: https://www.irna.ir/news/84408966/۹۰-درصد-جامعه-هدف-واکسن-در-استان-مرکزی-از-کووبرکت-استقبال-کردند

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.