وضع نگران‌کننده شیوع کرونا در ساوه؛ ۴۰ درصد از ۶۰ ساله‌ها واکسینه شدند

2021-07-23
دکتر «محمود کریمی» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، گفت: در وضعیت قرمز کرونایی قاعدتاً باید مراسمات عمومی لغو شود اما برخی دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را ندارند و بسیاری از گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار همچنان فعال هستند. وی بیان کرد: نماز عید قربان باید در فضای باز و با رعایت فاصله ...

دکتر «محمود کریمی» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، گفت: در وضعیت قرمز کرونایی قاعدتاً باید مراسمات عمومی لغو شود اما برخی دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را ندارند و بسیاری از گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار همچنان فعال هستند.

وی بیان کرد: نماز عید قربان باید در فضای باز و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی حداقل ۲ متر برپا شود زیرا که قدرت سرایت گونه جدید ویروس کرونا بسیار بالاست.

به گفته سخنگوی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه، وضعیت بیماری در شهرستان نگران‌کننده است و شهروندان باید نسبت به دستورالعمل‌های بهداشتی توجه جدی داشته باشند و از دید و بازدید در روز عید قربان خودداری کنند.

کریمی عنوان کرد: واکسیناسیون در میزان بستری بیماران و مرگ و میر نقش موثری است و از افرادی که نوبت واکسن آنها فرا رسیده درخواست می‌شود در زمان مقرر برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

وی ادامه داد: واکسن به میزان کافی تامین شده و با واکسیناسیون ۷۰ درصد گروه سنی ۶۰ تا ۶۵ سال، افراد ۵۵ به بالا در نوبت تزریق واکسن قرار می‌گیرند.

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه گفت: براساس آمارها تاکنون ۴۰ درصد افراد بالای ۶۰ سال در ساوه و زرندیه دُز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

Article source: https://www.irna.ir/news/84410935/وضع-نگران-کننده-شیوع-کرونا-در-ساوه-۴۰-درصد-از-۶۰-ساله-ها-واکسینه

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.