مشکلات کشور با انتخاب مدیران کارآمد و برنامه‌ریز حل می‌شود

2021-07-24
آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» روز جمعه در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلی بیت‌المقدس اراک، افزود: ساماندهی به مشکلات کشور و عبور از شرایط دشوار کنونی نیاز به همت، حمایت و همبستگی ملی دارد. وی اظهار داشت: مشکلات مردم جنوب کشور و خوزستان قابل درک است و با آنان همدرد هستیم ...

آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» روز جمعه در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلی بیت‌المقدس اراک، افزود: ساماندهی به مشکلات کشور و عبور از شرایط دشوار کنونی نیاز به همت، حمایت و همبستگی ملی دارد.

وی اظهار داشت: مشکلات مردم جنوب کشور و خوزستان قابل درک است و با آنان همدرد هستیم و نیاز است که حلقه مدیریتی و کارشناسی کشور به سرعت راهکارهای اثربخشی را در ترمیم کمبود آب صورت دهند تا مردم این خطه در رنج و دشواری نباشند.

امام جمعه اراک گفت: ساخت سد بختیاری در جنوب کشور نیازمند ۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری با ظرفیت ۲ و ۳ دهم میلیارد مترمکعب است تا پشتیبان سد دز و تولیدکننده برق باشد که در این راستا اقدامات اولیه  انجام شده و دولت جدید باید با اولویت پیگیر مراحل ساخت سد باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: حاکمیت خشکسالی شدید در سال جاری و کاهش ۵۲ درصدی بارندگی در قیاس با سال زراعی قبل چالش‌های جدی برای کشور به‌همراه داشته و سد کرخه که باید هفت میلیارد مترمکعب ذخیره منبع داشته باشد اکنون تنها حدود ۷۰۰ میلیون مترمکعب آب ذخیره دارد و  با بازگشایی آب پشت این سد تنها برای  ۵۰ روز ذخیره آبی موجود است.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: اگرچه باید با اولویت برای کمبود آب خوزستان چاره‌اندیشی شود اما، نباید واقعیت را نادیده گرفت چراکه امسال خشکسالی است و همه استان‌ها با این پدیده درگیر هستند.

وی در ادامه اظهار داشت: انتقال نفت خام به طول یک‌هزار کیلومتر از خلیج فارس به دریای عمان اقدام ارزشمند سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت نفت است.

امام جمعه اراک در ادامه گفت: مناسک عبادی حج امسال برای دومین سال متوالی به دلیل شیوع کرونا  برگزار نشد که بخشی از این مسئله به همکاری نکردن آل سعود برمی‌گردد که با وجود قول همراهی با کشورهای مسلمان این مهم را دستخوش تعلل و اهمال کردند.

آیت الله دری نجف آبادی افزود: حج از ارکان بزرگ دین اسلام است و نباید به این سادگی تعطیل شود.

وی  با اشاره به شیوع سویه خطرناک کرونا دلتا اظهار داشت: همه باید پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند و از دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز برای اقدامات موثر در مدیریت کرونا قدردانی می‌شود و مکان مصلی بیت‌المقدس اراک نیز برای کمک به درمان مبتلایان کووید ۱۹ آماده در  اختیار گذاشتن دانشگاه علوم پزشکی است.

نماز عبادی و سیاسی جمعه در ۳۲ شهر استان مرکزی اقامه می‌شود.

Article source: https://www.irna.ir/news/84413575/مشکلات-کشور-با-انتخاب-مدیران-کارآمد-و-برنامه-ریز-حل-می-شود

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.