امام جمعه ساوه: مدل حکمرانی جمهوری اسلامی مطابق حکومت علوی است

2021-07-27
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «سیدابراهیم حسینی» روز یکشنبه در همایش شعر غدیر که با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون فرهنگی و هنری غدیر مسجد علی ابن ابیطالب (ع) برگزار شد، اظهار کرد: در حکومت اسلامی، وظیفه همگان است که برای حفظ نظام اسلامی تلاش نمایند و مسئولان هم وظیفه دارند که مشکلات مردم را ...

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «سیدابراهیم حسینی» روز یکشنبه در همایش شعر غدیر که با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون فرهنگی و هنری غدیر مسجد علی ابن ابیطالب (ع) برگزار شد، اظهار کرد: در حکومت اسلامی، وظیفه همگان است که برای حفظ نظام اسلامی تلاش نمایند و مسئولان هم وظیفه دارند که مشکلات مردم را حل نمایند تا بستر نارضایتی مردم فراهم نشود.

وی ضمن تبریک دهه ولایت و امامت، اظهار داشت: خداوند متعال همه نعمت های خود را بی منت به بندگانش ارزانی داشته است اما در قرآن کریم آمده که نعمت هدایت و ایمان که به واسطه پیامبران به مردم ابلاغ شد،  دارای منت است.

امام جمعه ساوه افزود: فضائل حضرت علی (ع) باید در مناسبت عید غدیر خم برای مسلمانان مهم و قابل توجه باشد زیرا این امام همام با داشتن تمام کمالات و فضائل، جایگاهی بهشتی دارد.

وی اظهار داشت: غدیر جلوه گر انتخاب رسمی جانشین پیامبر از سوی خداوند بود و ریشه این انتخاب، فضائل و ارزش هایی است که در جان علی (ع) ریشه دوانده است زیرا همه خصلت های نیک در این وجود بزرگوار جمع شده بود و اراده الهی براساس آن، حاکمیت بعد از پیامبر را به او سپرد.
  حجت الاسلام حسینی با اشاره به نامه ۵۳ نهج البلاغه و فرمان حضرت علی(ع) به مالک اشتر، تاکید کرد: تنها نسخه ای که مشکلات جامعه ما را حل می کند، اجرای اصول حکمرانی علوی است که در این مدل حکومتی شیوه تعامل با کلیه اقشار جامعه و چگونگی انتخاب قاضی، استاندار و فرماندار مشخص می شود.
 وی افزود: امیرالمؤمنین به مالک دستور داد در انتخاب کارگزاران دقت و توجه کند و پس از گزینش منصوبان، در دوران مسئولیت نیز آنها را زیر نظر داشته باشد تا موجب کوتاهی آن ها در انجام وظایف نشود.
در این مراسم شاعران اهل بیت، اشعار خود را در وصف و تکریم مقام امیرالمونین سرودند.

Article source: https://www.irna.ir/news/84416063/امام-جمعه-ساوه-مدل-حکمرانی-جمهوری-اسلامی-مطابق-حکومت-علوی-است

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.