طرح‌های درمانی خیرساز استان مرکزی به سرعت تکمیل می‌شوند

2021-07-27
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده شامگاه دوشنبه در نخستین نشست عمومی هیئت امناء بیمارستان آیت الله خوانساری اراک با اشاره به ارزش کار خیرین اظهار داشت: نیکوکاران و خیرین از جایگاه والایی برخوردار هستند چرا که از صفر شروع کردند و برای تعدادی از افراد شغل ایجاد کردند و حال به کمک سایرین شتافتند.وی افزود: دعای خیر ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده شامگاه دوشنبه در نخستین نشست عمومی هیئت امناء بیمارستان آیت الله خوانساری اراک با اشاره به ارزش کار خیرین اظهار داشت: نیکوکاران و خیرین از جایگاه والایی برخوردار هستند چرا که از صفر شروع کردند و برای تعدادی از افراد شغل ایجاد کردند و حال به کمک سایرین شتافتند.

وی افزود: دعای خیر و شادی بیمارانی که به واسطه این کمک ها پروسه درمان را طی می کنند قابل قیاس با هیچ موضوعی نیست و کادر درمان ما در این یک سال و نیمی که با ویروس کرونا مقابله می کنیم خوش درخشیدند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: ساخت و توسعه بیمارستان آیت الله خوانساری کار بسیار ماندگاری است و از سایر مناطق برای درمان به این مرکز مراجعه می کنند و این امر به وسیله کمک های بی دریغ خیرینی حاصل شده است که مشکلات اقتصادی، شیوع بیماری کرونا، تحریم و… نتوانست مانع از کار خیر آنها شود.

آقازاده بیان کرد: طی یک سال اخیر مجمع خیرین سلامت استان مرکزی عملکرد بسیار خوبی داشتند و در زمینه سلامت و بهداشت اقدامات شایسته ای داشتند که قدردان آنها هستیم.

وی ادامه داد: به برکت همکاری های صورت گرفته طی چند روز گذشته بیش از ۱۶۷ هزار دوز واکسن تزریق شده و اختصاص مصلی بیت المقدس به عنوان مرکز واکسیناسیون تاثیر چشمگیری در روند واکسیناسیون داشته است به طوری که امروز ۹ هزار دوز واکسن تزریق شده و در مجموع تاکنون در استان مرکزی بیش از ۱۶۷ هزار دوز واکسن تزریق شده است.

پزشکان و نیروهای متخصص خانواده خود را  به استان مرکزی نمی‌آوردند

سیدمحمد جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز در این جلسه با اشاره به وضعیت استان اظهار داشت: این یک واقعیت است که نزدیکی استان مرکزی و شهر اراک به پایتخت نه تنها فرصت نیست بلکه به منزله یک تهدید است.

وی افزود: پزشکان و نیروهای متخصص خانواده خود را  به استان مرکزی نمی‌آوردند و انگیزه خود را با مشاهده اندکی کمبود از دست می دهند و تمایل آنها برای حضور در استان کاهش می‌یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: میزان درآمد پزشکان متخصص تاثیر زیادی در ماندگاری آنها در استان دارد بنابراین جهت ارتقا خدمات حوزه بهداشت و درمان نیاز است از این متخصصان حمایت شود.

جمالیان عنوان کرد: در سطح شهر اراک امسال ۱۰ اورژانس کلنگ زنی شده است که تاکنون ۴ پایگاه اورژانس به بهره برداری رسیده است و تکمیل ۶ پایگاه دیگر در دستورکار قرار دارد که ۵۰ درصد آن تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: در سطح شهرستان اراک ۹ هزار دوز واکسن کرونا به صورت روزانه تزریق می شود که تاکنون ۲ هزار دوز آن در مصلی بیت المقدس واکسن تزریق شده است.

انتهای پیام/۷۱۱/ش

Article source: https://tn.ai/2544386

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.