عضو خبرگان رهبری: ولایت‌پذیری عامل انسجام امت اسلامی است

2021-07-28
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، ‌ آیت‌الله سید رحیم توکل عصر امروز در جلسه بصیرت دینی کارکنان نیروی انتظامی با اشاره به آموزه‌های الهی و دینی اظهار داشت:‌ واقعه قیامت روز جدایی و میعادی برای همگان، جدایی حق از باطل، جدایی صفوف مومنان و صالحان از کافران و جدایی برادر از برادر و پدر و مادر از فرزند،‌ جدایی سرنوشت ...

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، ‌ آیت‌الله سید رحیم توکل عصر امروز در جلسه بصیرت دینی کارکنان نیروی انتظامی با اشاره به آموزه‌های الهی و دینی اظهار داشت:‌ واقعه قیامت روز جدایی و میعادی برای همگان، جدایی حق از باطل، جدایی صفوف مومنان و صالحان از کافران و جدایی برادر از برادر و پدر و مادر از فرزند،‌ جدایی سرنوشت خوبان و بدان است. 

وی افزود: “قیامت” روز حساب است و این وصف به خاطر آن است که تمام اعمال آدمی تا خردترین کارها، مورد محاسبه قرار می گیرد و بر آدمی است که از سیر تکامل به سوی جهان آخرت غافل نشده و توشه ای جاودان برای این سفر اخروی به همراه داشته باشد.

توکل تصریح کرد: خداوند بر اساس حکمت و رحمت خود، برای هدایت و نجات بشر،‌ شریعت و آیینی فرستاده است و در آن تکالیفی را برای بشر مقرر فرمود و انبیاء‌ و اوصیاء را مامور ابلاغ آن کرده و بر اساس حکمت خود به مطیعان و مومنان وعده ثواب و به عاصیان و کافران وعده عذاب داده است. 

عضو خبرگان رهبری با اشاره به ثواب و عذاب اخروی گفت:‌ ولایت به عنوان یکی از اصول دین اسلام، به معنای پذیرفتن رهبری پیشوای الهی است و ملاک مسلمانی،‌ ولایت پذیری است و بشر برای پیمودن راه سعادت،‌ چاره ای جز تبعیت و پیروی از فرامین راهنمایان الهی ندارد. 

وی اضافه کرد:‌ “ولایت” کلید اجرای همه احکام و دلیل و هدایت کننده بر همه قوانین الهی است و ولایت‌پذیری محور یک دست ماندن و عامل انسجام امت است و یکی از ضروریات در پذیرفتن اعمال در روز قیامت، ولایی بودن و قبول شدن در این آزمون الهی در این دنیا است. 

عضو خبرگان رهبری بیان کرد:‌ آنچه باید نسبت به آن تعمق و بصیرت داشت آن است که ولایت تنها در شعار نیست و باید در کردار و عمل نیز این شاخصه‌ها متجلی باشد و با در حیطه عمل با ظالمان جنگید و با مظلومان همراه و یاور بود. 

توکل ادامه داد:‌ احترام به علم و عالم،‌ احترام به فقرا و تقدم رای ولی زمانه بر نظر و اراده شخصی خود از جمله مولفه‌هایی بود که باعث شد،‌ وی به درجه بالایی از اعتلاء دینی دست یابد، در زمان حاضر نیز که امام عصر(ع) در غیبت به سر می بردند باید به عالم و متخصص دین تاسی داشت و با رجوع به ایشان در مباحث مصالح نظام و حکومت اسلامی، معیارها و ملاک ها را سنجید و بر مبنای آن گام برداشت.

انتهای پیام/۷۱۱/ ع

Article source: https://tn.ai/2544970

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری اخبار زمین بوده و هرگونه کپی برداری از آن مجاز است
پشتیبانی : قالب کده  .::.