امروز

یکشنبه, ۲۴ شهریور , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۸:۲۱ بعد از ظهر

سایز متن   /

«منوچهر توسطی» روز پنجشنبه در سمینار آموزشی داوری تجاری بین المللی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اراک، افزود: مراودات خارجی و صادرات لازمه توسعه اقتصادی است و پیش نیاز این امر تسلط بر مسایل حقوقی بین المللی است که این مهم به خوبی در مرکز داوری اتاق برای فعالان حوزه بازرگانی تبیین می شود.

وی ادامه داد: مرکز داوری با هدف مشاوره، راهنمایی و رسیدگی به مباحث حقوقی واحدهای صنعتی و تولیدی در اتاق بازرگانی تشکیل شده و انتظار می رود فعالان اقتصادی استان و بخش خصوصی با این مرکز همکاری کنند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی اظهار داشت: رعایت و احترام قانون بایستی در جامعه شکل بگیرد تا پیامدهای ناشی از  رعایت نشدن قانون و تخلفات در جامعه کمتر شود.

توسطی اضافه کرد: در فعالیت های تجاری، فرهنگ سازی برای استفاده از اصول داوری اهمیت خاص دارد  و فضایی در شان فعالان اقتصادی در مرکز داوری اتاق بازرگانی اراک برای رسیدگی به اختلافات بین فعالان اقتصادی ایجاد شده است.

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی نیز گفت: کمیسیون حمایت قضایی و مالکیت فکری اتاق بازرگانی اراک در دوره جدید هیات نمایندگان تشکیل شده  که ایجاد تعامل هدفمند با قوه قضائیه در راستای حل مشکلات قضایی صنعتگران و بازرگانان‌ در پی می گیرد.

«عماد مردانی» افزود: یکی از حلقه های مفقوده  در مسایل حقوقی آموزش است که مرکز داوری اتاق بازرگانی اراک با برگزاری دوره های آموزشی مفید، به بهبود دانش حقوقی در استان مرکزی کمک می کندو امید می رود که  با استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی، اتاق بازرگانی و خانه صنعت  افق های روشن تری در حوزه حقوقی استان رقم بخورد.

بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی