امروز

چهارشنبه, ۲۰ فروردین , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۶:۳۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

مدیرکل گمرکات استان مرکزی گفت:در ۴ ماه نخست امسال ۳۲۷.۶ میلیون دلار از گمرکات استان مرکزی صادرات داشتیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۳۶۷.۴ میلیون دلار بود، رشد ارزشی منفی ۱۱ درصد و رشد وزنی مثبت ۱۱ درصد داشته است.

اسماعیل حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به میزان صادرات گمرکات استان مرکزی در ۴ ماه نخست امسال اظهار داشت: در ۴ ماه نخست امسال ۳۲۷٫۶ میلیون دلار از گمرکات استان مرکزی صادرات داشتیم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۳۶۷٫۴ میلیون دلار بود، رشد ارزشی منفی ۱۱ درصد و رشد وزنی مثبت ۱۱ درصد داشته است.

وی افزود: در این مدت بیش از ۲۰۰ نوع کالای از استان مرکزی صادر شده که  بیشتر شامل مورادی مثل کالاهای غیرنفتی، مواد پتروشیمی، شیشه، گل‌وگیاه، ماهیان زینتی بوده که نزدیک به ۶۰ کشور دنیا مثل عراق، افغانسات، ترکیه، ترکمنستان و غیره صادر شده است.

مدیرکل گمرکات استان مرکزی تصریح کرد: وزن مجموع صادرات استان در مدت زمان مذکور ۵۵۹٫۷ هزار تن بوده و در مدت زمان مشابه سال گذشته نیز ۵۰۶ هزار تن بوده است.

حسینی بیان کرد: ارزش هر تن کالای صادراتی استان ۷۵۰ دلار بوده که نرخ کشوری کمتر از این رقم است، تحریم‌ها اثر گذار بودند، زیرا میزان صادرات استان کاهش پیدا نکرده بلکه ارزش آنها کاهش پیدا کرده است.

وی عنوان کرد: در ۴ ماه نخست امسال ۷ هزار و ۳۵۱ اظهارنامه الکترونیکی صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه که ۶ هزار و ۸۷۹ مورد بوده ۷ درصد رشد را نشان می‌دهد که باتوجه به شرایط تحریم و خباثت‌های دشمنان این آمار، آمار بدی نیست.

مدیرکل گمرکات استان مرکزی خاطرنشان کرد: در کل کشور آمار واردات منفی و آمار صادرات برابر بوده و یکی از عوامل موثر بر کاهش صادرات، نداشتن بسته‌بندی مناسب کالاها و صادرت فله‌ای است.

حسینی واردات استان نیز گفت: بیشتر کالاهای وارداتی ماشین‌آلات، مواد اولیه خطوط تولید، مواد و جهیزات مربوط به تولید بوده و کالاهای مصرفی نیست، استان از ۴۰ تا ۵۰ کشور که بیشتر کشورهای آسیای میانه و اروپا هستند، واردات دارد.

وی ادامه داد: در ۴ ماه نخست امسال ۱۶۱ میلیون دلار واردت داشته‌ایم که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۰۶ میلیون دلار بوده ۵۲ درصد رشد ارزش ارزی و ۶۶ درصد رشد وزنی داشته است.

مدیرکل گمرکات استان مرکزی تصریح کرد: تعداد اظهارنامه‌های ثیت شده نیز یک هزار و ۶۲ مورد بوده که در مقایسه با مدت مشابه که ۶۲۷ مورد بوده ۶۹ درصد رشد داشته است.

وی افزود: در ۴ ماه نخست امسال ۶۶ درصد درآمد ملی_استانی گمرکات استان که ۳۷٫۱ میلیادر تومان بوده رشد داشته و ارزش افزوده آن نیز که ۴۸٫۳ میلیارد تومان بوده ۳۷ درصد رشد داشته، در نهایت مجموع درآمد گمرکات استان در مدت زمان مذکور ۸۵٫۴۰ میلیارد تومان بوده است.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی