به گزارش پایگاه خبری اخبار زمین،‌ به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نوربرگزاری مسابقه وآئین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان ۲۱مین دوره مرحله استانی مسابقات قرآن کریم ویژه دانشجویان با حضور داوران برجسته قرآنی کشور در سالن شهید زهره وند برگزار شد.
معاون دانشگاه پیام نور استان مرکزی در حاشیه مراسم گفت: پیشرو بودن دانشگاه پیام نور در همه زمینه‌های علمی، فرهنگی، مذهبی و معرفتی بر لزوم توسعه و ترویج فعالیت‌های دینی در دانشگاه تاکید کرد.
دکتر عباسی ادامه داد: یکی از راه‌های اصیل و اساسی که می‌تواند دانشگاه را به دانشگاه آرمانی اسلامی نزدیک کند و باعث کاهش ناهنجاری‌ها و رشد هنجارها و تعالی دانشجویان حتی بعد از فراغت از تحصیل باشد، پرداختن به فعالیت‌های دینی و معنوی جاری در دانشگاه است.
سرپرست دانشگاه پیام نور مرکز اراک با اشاره به اهمیت قرآن‌آموزی و به کاربردن آن در زندگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی در راستای پیشبرد اهداف عالیه دانشگاه گفت: در دنیای کنونی که جوانان و دانشجویان در معرض خطرات و آسیب‌های اجتماعی هستند، ضرورت پرداختن به فعالیت‌های قرآنی وآشنایی جوانان با فرهنگ ناب اسلام از سوی مسئولان در نهادهای فرهنگی به ویژه دانشگاه‌ها را دو چندان می‌‌سازد.
دکتر بساکی ادامه داد: برای جذب جوانان حتما باید نوآوری های جدید قرآنی مدنظر قرار بگیرد و نقاط قوت و ضعف شناسایی و تحلیل شود.
وی ابراز امیدواری داد: با برگزاری کلاس های آموزشی طرح تسنیم، آموزش و ترویج معارف قرآنی در دانشگاه تقویت شود.
معاونت دفتر پژوهش دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان مرکزی عنوان نمود: قرآن بزرگترین منشور تاریخ بشریت و بزرگترین و بی نظیرترین وسیله آرامش انسان است و بهترین مونس و یار و بهترین حلّال مشکلات انس با قرآن و تمسک به قرآن است.
دکتر رحیمی افزود: قرآن مظهر عظمت و جلال خداوند و مظهر علم و حکمت پروردگار است و ما نباید قرآن را تنها بگذاریم ، چرا که انس با قرآن یک امر با اهمیت است و ما به هیچ عنوان نباید قرآن را از زندگی مان دور کنیم و باید قرآن را سرلوحه کار و زندگی مان قرار دهیم.
انتهای پیام/ م.ع


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی