مدیر روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار اخبار زمین گفت: پیام نور به عنوان بزرگترین دانشگاه جهان اسلام و چهارمین دانشگاه دنیا که نظام آموزشی آن مبنی بر آموزش باز (open university) می باشد، با پذیرش اولین گروه دانشجو در مهر ماه ۱۳۶۷ زیر نظر وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری شروع به فعالیت نموده است .
احسان وظیفه عنوان کرد: حرکت دانشگاه پیام نور در راستای پاسخگویی به تقاضای روز افزون متقاضیان و با هدف از بین بردن تفکر سنتی در سطح جامعه و دوری از شیوه های استاد محوری در آموزش عالی و دسترسی آن برای همگان، ضمن جلوگیری از به هدر رفتن توان بالقوه افراد می باشد.
وی افزود: رشد کمی دانشگاه تا چند سال اخیر عملاً متوقف شده‌بود و مسئولین دانشگاه همه توان خود را برای رشد کیفی دانشگاه بکار گرفته‌بودند و به یکباره در سال تحصیلی ۱۳۸۹-۱۳۹۰ تعداد بسیار زیادی رشته به رشته‌های دانشگاه پیام نور اضافه شد به طوریکه هم اکنون این دانشگاه اکثر رشته‌های انسانی، فنی مهندسی و علوم پایه را دارا می‌باشد.

وظیفه بیان داشت: یکی از ارکان توسعه علمی کشور، گسترش آموزش است که رشد اجتماعی و شکوفایی استعدادها را به همراه دارد و زمینه ساز خلاقیتهای انسانی است. آموزش های متعارف و جاری، به تنهایی برای برقراری این رکن مهم، کافی نیست. توجه به روشهای جدید آموزشی و اجرای برنامه هایی ازقبیل آموزش نیمه حضوری، آموزش باز و از راه دور و آموزش مجازی برای دستیابی به هدفهای توسعه، بسیار ضروری است.
وی در پایان خاطر نشان کرد: مزایای نظام آموزشی در دانشگاه پیام نور عبارت است از دانشجو محوری، امکان مطالعه مستقل، پوشش فراگیر، ارائه دروس در وقت کمتر و درنتیجه کاهش هزینه ها و وابستگی کمتر به الزامات آموزشی نسبت به روشهای مرسوم، و درعین حال اثربخشی آموزش است.

انتهای پیام/ م.ع


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی